Reklama

Czołgiści wrócili z poligonu. Czekają na wyjazd do Łotwy

Od 21 marca do 1 kwietnia br. w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie odbyło się kolejne szkolenie żołnierzy 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, przygotowujących się do wyjazdu w ramach XI zmiany PKW Łotwa.

Najważniejszym elementem szkolenia było przeprowadzenie certyfikacji kompanii czołgów w ramach ćwiczenia taktycznego, które obejmowało m.in.: przemieszczanie, zajmowanie rejonu, reagowanie na zakłócenia i[paywall] planowanie dalszego działania.

Na zakończenie doszło do szkolenia ogniowego z wozów bojowych, sprawdzającego kondycję strzelecką całego pododdziału. Jednym z elementów szkolenia poligonowego było pokonywanie toru napalmowego, gdzie została sprawdzona odporność psychiczna żołnierzy w warunkach imitujących realne zagrożenie na palącym się polu walki.

Żołnierzom XI zmiany pozostało jeszcze jedno szkolenie poligonowe, w którego ramach certyfikacji poddany zostanie cały kontyngent.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama