Reklama

Czołgiści z Żurawicy przeszli certyfikację. Za moment wyjadą na Łotwę

Żołnierze z 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, będący główną częścią XII zmiany wojskowego kontyngentu na Łotwie, przeszli niedawno kolejne intensywne szkolenie.

Proces przygotowań do wojskowych działań poza granicami kraju trwa wiele miesięcy. Za żurawickimi pancerniakami intensywne szkolenia w koszarach i na poligonach, gdzie realizowali szereg wymagających zadań.

Miały one pomyślnie doprowadzić do tzw. certyfikacji, która finalnie jest[paywall] przepustką dopuszczającą żołnierzy do wyjazdu w rejon misji.

Certyfikacja kontyngentu odbyła się w obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. W ramach ćwiczenia taktycznego ze strzelaniem pod kryptonimem „Dźwina – 22/2” kontyngent został przeegzaminowany z zakresu realizacji zadań taktyczno-ogniowych prowadzonych w dzień i w nocy oraz procedur obowiązujących w terenie przyszłych działań.

Certyfikacja zakończyła się pomyślnie. Rotacja XII zmiany z obecnie stacjonującą na Łotwie planowana jest na drugą połowę stycznia 2023 r.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama