Choć tezę taką trudno udowodnić, wraca jak bumerang. Mówią o tym zarówno mieszkańcy, jak i decydenci. Ostatnio na sesji rady miasta, podczas której ustalono podwyżki cen za wywóz śmieci.
W trakcie ostatniej w 2018 roku sesji radni uchwalili nowe stawki opłat za wywóz śmieci. W 2019 radymnianie zapłacą 15 zł od osoby w gospodarstwie domowym w przypadku odpadów zbieranych selektywnie i 23 zł w przypadku deklaracji o odbiorze odpadów zmieszanych. Zmiana ta wynika z nowej umowy, jaką zawarło miasto. – Ogłosiliśmy dwa przetargi, za każdym razem kwota była podobna. Jest o 40 procent wyższa w stosunku do roku ubiegłego – wyjaśniał burmistrz M. Piziurny. Tłumaczył, że wzrost wynikał z kilku czynników. Wśród nich wymieniał monopolistyczne praktyki na rynku oraz niekorzystne regulacje na szczeblu krajowym. Przede wszystkim jednak akcentował tonaż śmieci odbieranych z terenu Radymna. Jak się okazuje, miasto Radymno tworzy niemal dwa razy tyle odpadów (1900 ton) co gminy o podobnej lub nieco większej liczbie mieszkańców, takie jak Pruchnik (1130 ton), Chłopice (800 ton) czy Pawłosiów (1300 ton). – Ilość odpadów komunalnych u nas jest za wysoka. Musimy coś zrobić, żeby ograniczyć tonaż wywozu – argumentował burmistrz[paywall] .
I właśnie wokół tonażu rozgorzała dyskusja. Radni zastanawiali się nad tym, czy ograniczenie go pozwoli renegocjować umowę i obniżyć ceny, dywagowali, czy waga śmieci odebranych zgadza się z wagą dostarczanych na wysypisko, analizowali zjawisko podrzucania sobie śmieci przez sąsiadów. Sąsiadów, ale z okolicznych miejscowości, oskarżał radny Paweł Suchodolski. – Widziałem ileś tam razy, jak przyjeżdżają samochody i potrafią ludzie wysiąść w Rynku i wynieść dwa, trzy worki. Jak przywiezie nam po worku co któryś z mieszkańców gminy, to nagle nam się robi te 2000 ton – mówił radny, wskazując, że odbieranie w gminie śmieci raz czy dwa razy w miesiącu to katastrofa i sugerując, że ludzie po prostu muszą jakoś kombinować, skoro w dniu wywozu śmieci przy posesji leżą jeden czy dwa worki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.broni pacek packą packa, lecz opadła szybko macka. A czemu społdzielca się nie trudzi by obronić swoich ludzi? Gdyby Wiesław szefem był to społdzielca by się bił.
co za piepszenie gmina Radymno płaci 4zł za osobe na miesiac od 2019 roku za osobe a miasto 15zł to jest kradziez prosze nie porownywac gminy czy miasta wszedzie sie płaci za osobe a nie za ludnosc radni siedza na stołkach i pierdza mozna obnizyc za smiecie prosze napisac ze miescie mozna wywozic co 2 tyg. za smiecie a ie co tydzien
ale pretekst do podwyzki jest haha ,ktos nam podrzuca tonami smieci haha chcieliscie P macie i ta rada z ktorej paru w ogole nie kuma o co chodzi hahaha,ale to jeszcze nie wszystko ,poczekajcie
600 ton odpadow na podrzucaja !!!! to juz sa jaja
Cośta chciały tośta mata
broni pacek packą packa, lecz opadła szybko macka. A czemu społdzielca się nie trudzi by obronić swoich ludzi? Gdyby Wiesław szefem był to społdzielca by się bił.
co za piepszenie gmina Radymno płaci 4zł za osobe na miesiac od 2019 roku za osobe a miasto 15zł to jest kradziez prosze nie porownywac gminy czy miasta wszedzie sie płaci za osobe a nie za ludnosc radni siedza na stołkach i pierdza mozna obnizyc za smiecie prosze napisac ze miescie mozna wywozic co 2 tyg. za smiecie a ie co tydzien