Zdaniem Krzysztofa Mazura z Nienadowej wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Dubiecko Ryszard Frańczak powinien stracić mandat. Zdaniem tego drugiego, takie twierdzenia są niczym nieuzasadnione.
Ryszard Frańczak w ostatnich wyborach samorządowych w 2024 r. został radnym w okręgu wyborczym Bachórzec. Konkretnie w Sielnicy, od nr 191 do końca. Startował z listy Komitetu Wyborczego Wyborów „Zjednoczeni dla Rozwoju i Przyszłości Miasta i Gminy Dubiecko”. Zdobył 102 głosy, co stanowiło 41,30 procent ogółu głosów w tamtym obwodzie. Ma 56 lat. Jest bratem burmistrza Dynowa Zygmunta Frańczaka. Po udanych wyborach został wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Dubiecku. Jest także członkiem Komisji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Rady Miejskiej w Dubiecku.
Po ponad trzech miesiącach od wyborów na biurku wojewody podkarpackiego Teresy Kubas-Hul wylądowało pismo, parafowane przez mieszkańca Nienadowej w gminie Dubiecko Krzysztofa Mazura (prowadzi w internecie portal niezależni.pl), będące głosem – jak stwierdził – znacznie większej grupy mieszkańców gminy Dubiecko – z wnioskiem o wygaszenie mandatu dwóm radnym – Ryszardowi Frańczakowi i Markowi Krzywonosowi. Powód? Zdaniem K. Mazura jest nim nieposiadanie przez obu prawa wybieralności w dniu wyborów, czyli 7 kwietnia 2024 r., w związku z niezamieszkiwaniem przez nich na terenie gminy Dubiecko. Radny M. Krzywonos zrezygnował z mandatu radnego. Był nim do 17 czerwca br....
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 84% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze