Do przetargu na rozbudowę budynku Urzędu Gminy w Fredropolu stanęły dwie firmy. Ich oferty są jednak zdecydowanie wyższe od kwoty, jaką władze gminy chcą przeznaczyć na to przedsięwzięcie.
Budynek urzędu gminy znajduje się w centralnym miejscu Fredropola, otacza od strony północnej plac imienia Aleksandra Fredry.
Projekt jego rozbudowy zakłada połączenie z nowym obiektem specjalną przewiązką na wysokości pierwszego piętra. Całość ma pełnić nie tylko[paywall] funkcje biurowo-administracyjne, ale także oświatowe i kulturalne.
Władze gminy ogłosiły przetarg na wykonawstwo. Przystąpiły do niego dwie firmy. Samorząd szacował, że wyda na rozbudowę urzędu 2 mln 200 tys. zł.
Tańsza z ofert – Firmy Remontowo-Budowlanej Piotrowski z Piwody, wyceniona została na 3 mln 472 tys. 954 zł. Druga z ofert była jeszcze droższa. Usługowy Zakład Murarski i Malarski Zbigniew Antosyk z Buszkowic zaoferował za realizację zamówienia 3 mln 841 tys. 282 zł.
Albo więc postępowanie przetargowe zostanie powtórzone, albo władze będą musiały dołożyć ponad 1 mln zł.
Powierzchnia zabudowy projektowanego budynku wyniesie 289 m kw. Dzięki temu powierzchnia urzędu powiększy się do 688 m kw. Całkowita wysokość nowego budynku to prawie 12 m.
W piwnicach dobudowanego skrzydła znajdować się będą: wejście, klatka schodowa, archiwum urzędu, szatnie dla gości oraz zaplecze sanitarne dla osób niepełnosprawnych. Na parterze zlokalizowana zostanie duża sala wielofunkcyjna (dla celów oświatowo-kulturalnych) wraz z pomieszczeniami zaplecza.
Pierwsze piętro w całości zostanie przeznaczone na pokoje biurowe. Znajdą się tam również sanitariaty dla personelu. Poddasze przewidziano na pomieszczenia techniczne, m.in. urządzenia wentylacyjne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mam takie wrażenie ,ze ta inwestycja to tylko dla dobra władz gminy.To urzędnicy gminy podniosą sobie warunki pracy.Sami sobie nie bedą żałowali kasy.Dołożą. Zatroskanie to tylko gra pod publiczkę i chęć pokazania jacy są zaradni w dbaniu o własny interes
Poco taka gminę biedna utrzymywać to tylko przechowalnia polityków, do likwidacji.
Panie Tadeuszu niech sobie podnoszą warunki pracy bo są tego warci, ja osobiście nie jestem mieszkańcem ale posiadam działkę na terenie Gminy Fredropol i wielokrotnie korzystałem z usług i pomocy tych ludzi i naprawdę zapewniam Pana nie można im niczego zarzucić, skromność, wysoka kultura osobista, wiedza oraz chęć niesienia pomocy tego pracownicy innych urzędów mogli by się od nich nauczyć.
Zgadzam się. Gmina i pracownicy bardzo pomocni
Great posts! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. bubble shooter
a milicja gdzie bedzie, a konfidenci gdzie beda przychodzic szczegolnie taki jeden z solcy,wojt i rzednicy ok. gorzej konfitury z kormanic i z sólcy
Mam takie wrażenie ,ze ta inwestycja to tylko dla dobra władz gminy.To urzędnicy gminy podniosą sobie warunki pracy.Sami sobie nie bedą żałowali kasy.Dołożą. Zatroskanie to tylko gra pod publiczkę i chęć pokazania jacy są zaradni w dbaniu o własny interes
Poco taka gminę biedna utrzymywać to tylko przechowalnia polityków, do likwidacji.
Panie Tadeuszu niech sobie podnoszą warunki pracy bo są tego warci, ja osobiście nie jestem mieszkańcem ale posiadam działkę na terenie Gminy Fredropol i wielokrotnie korzystałem z usług i pomocy tych ludzi i naprawdę zapewniam Pana nie można im niczego zarzucić, skromność, wysoka kultura osobista, wiedza oraz chęć niesienia pomocy tego pracownicy innych urzędów mogli by się od nich nauczyć.