Reklama

Dereniowe wariacje w Arboretum [ZDJĘCIA]

12 września br. dereń jadalny był – w wyjątkowych okolicznościach przyrody w Bolestraszycach – odmieniany i przerabiany na wszelkie sposoby. Kto nie odwiedził w piękne niedzielne popołudnie Jubileuszowy X Międzynarodowy Festiwal Derenia w Arboretum, niech żałuje.

Dżemy, konfitury, soki, syropy, nalewki, czekolady, ocet winny, kawa, napój z wodą brzozową do picia, likiery czy przekąski w zalewie niczym oliwki – te wszystkie przysmaki, niezwykle zdrowe, bo naturalne, bez żadnych ulepszaczy można było podziwiać, ale i kupić podczas bolestraszyckiej imprezy. Mnogość straganów, gdzie tematem przewodnim był ten jadalny owoc, którego kilka odmian wyhodowano tylko i wyłącznie w Arboretum. 
W ten dzień  można było kupić sadzonki derenia, wziąć udział w konferencji naukowej, w której z prelekcjami wystąpili m.in. prof. dr hab. Swietłana Kłymienko z Ogrodu Botanicznego w Kijowie, Jovanka Sabljić z Ministerstwa Gospodarki Bośni i Hercegowiny, założycielka „Budi Zdrav Ko Dren” czy dr hab. N. Piórecki. Chętni mogli zwiedzić kolekcje pomologiczne, wziąć czynny udział w warsztatach kulinarnych pod wspólnym hasłem „Dereniowe inspiracje”. Atrakcji było naprawdę w bród...


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama