Reklama

Do końca roku zniszczone przez powódź mosty zostaną oddane do użytku

Wciąż trwają prace przy odbudowie infrastruktury drogowej po czerwcowych powodziach, które nawiedziły Podkarpacie. Najbardziej ucierpiały gminy w naszym regionie, by wspomnieć o: Birczy, Dubiecku, Przeworsku czy Jaworniku Polskim. W dwóch miejscowościach tej pierwszej dobiegają końca prace przy odbudowie mostów.

W wyniku gwałtownych opadów deszczu pod koniec czerwca br. w powiecie przemyskim ucierpiało łącznie 10 miejscowości. Jedna z nich – Brzuska w gminie Bircza – została odcięta od świata. Konieczna była ewakuacja mieszkańców śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pomocą służyli także[paywall] funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. W miejscowości Huta Brzuska, także w gminie Bircza, został zerwany około 30-metrowy solidny most. Jak przekazała wówczas Małgorzata Chomycz-Śmigielska z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w Przemyślu, na terenie tej gminy ucierpiały jeszcze: Bircza, Stara Bircza, Sufczyna, Rudawka, Wola Korzeniecka i Korzeniec, a także dwie miejscowości z terenu gminy Dubiecko – Przedmieście Dubieckie i Drohobyczka.

Skończą mosty do końca roku

Od tamtego czasu, dzięki m.in. pomocy finansowej ze strony rządu, ale także samorządów lokalnych, które pozytywnie odpowiedziały na apele władz przemyskiego powiatu, wciąż trwają prace przy odbudowie zniszczeń. Bez względu na to, czy dopisuje pogoda czy też nie.

Ku końcowi mają się roboty w ciągu drogi powiatowej Brzuska – Huta Brzuska, m.in. na mostach w obu miejscowościach. W Brzusce prace wykonuje Firma Usługowa „Log-Bud” za kwotę 884 tys. 993 zł, natomiast w Hucie Brzuskiej prace prowadzone są przez firmę Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe IBK Iwona Kowalska z Wyszatyc. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem, a to oznacza, że obie przeprawy będą gotowe do końca br.

Reklama


fot.Starostwo Powiatowe w Przemyślu
Remont mostu w Hucie Brzuskiej się kończy.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    r n - niezalogowany 2020-12-12 19:19:02

    No dobra, a co potem ?!?MAMY POD GÓRKĘ ALE DAMY RADĘ - ZYCIE.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical Fus - niezalogowany 2020-12-12 20:31:03

    Ktoś Cię zaprasza na spotkanie Prywatne Spotkania - Różne - Różne - ogloszenia.zycie.pl

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama