W grudniu przyszłego roku Narol zyska dwie długo oczekiwane inwestycje. Mieszkańców Płazowa z pewnością ucieszy wiadomość, że miejscowość doczeka się skanalizowania, natomiast w Rudzie Różanieckiej planowana jest przebudowa oczyszczalni ścieków. Mający nastąpić w obu sprawach progres to efekt dofinansowania z funduszy unijnych.
Na oba wymieniona zadania burmistrz Narola Stanisław Woś otrzymał ponad 7 mln 600 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji wyniesie dokładnie 12 mln 116 tys. 155 zł 99 gr, a wkład własny gminy 4 mln 504 tys. 793 zł i 47 gr. Oficjalną umowę w tej sprawie podpisano wczoraj (29 sierpnia) w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Parafowali ją wicemarszałek Maria Kurowska oraz członek zarządu województwa Piotr Pilch. – Pieniądze na realizację zadań określonych w umowie świadczą o sprawnym i odpowiedzialnym zarządzaniu gminą Narol – pogratulował drugi z wymienionych burmistrzowi miasta i gminy Narol.
Jak poinformował Sebastian Kieszkowski z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, planowany termin zakończenia prac budowlanych to grudzień przyszłego roku. W ramach projektu ma się zwiększyć przepustowość oczyszczalni ścieków w Rudzie Różanieckiej, a miejscowość Płazów ma zyskać ponad 10 km sieci kanalizacji sanitarnej. Dodatkowo powstaną również 3 pompownie ścieków, 250 studzienek oraz 3379 m przykanalików. Zgodnie z założeniami do nowej sieci ma być przyłączonych 130 domów i 4 podmioty usługowe.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze