Reklama

Dobra wiadomość dla mieszkańców Płazowa i Rudy Różanieckiej!

W grudniu przyszłego roku Narol zyska dwie długo oczekiwane inwestycje. Mieszkańców Płazowa z pewnością ucieszy wiadomość, że miejscowość doczeka się skanalizowania, natomiast w Rudzie Różanieckiej planowana jest przebudowa oczyszczalni ścieków. Mający nastąpić w obu sprawach progres to efekt dofinansowania z funduszy unijnych.

Na oba wymieniona zadania burmistrz Narola Stanisław Woś otrzymał ponad 7 mln 600 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji wyniesie dokładnie 12 mln 116 tys. 155 zł 99 gr, a wkład własny gminy 4 mln 504 tys. 793 zł i 47 gr. Oficjalną umowę w tej sprawie podpisano wczoraj (29 sierpnia) w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Parafowali ją wicemarszałek Maria Kurowska oraz członek zarządu województwa Piotr Pilch. – Pieniądze na realizację zadań określonych w umowie świadczą o sprawnym i odpowiedzialnym zarządzaniu gminą Narol – pogratulował drugi z wymienionych burmistrzowi miasta i gminy Narol.

Jak poinformował Sebastian Kieszkowski z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, planowany termin zakończenia prac budowlanych to grudzień przyszłego roku. W ramach projektu ma się zwiększyć przepustowość oczyszczalni ścieków w Rudzie Różanieckiej, a miejscowość Płazów ma zyskać ponad 10 km sieci kanalizacji sanitarnej. Dodatkowo powstaną również 3 pompownie ścieków, 250 studzienek oraz 3379 m przykanalików. Zgodnie z założeniami do nowej sieci ma być przyłączonych 130 domów i 4 podmioty usługowe.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama