Ponad 16 litrów krwi dla potrzebujących zebrano w niedzielę, 6 listopada, w Dubiecku, podczas kolejnej, trzeciej już akcji, mającej na celu zgromadzenie tego cennego życiodajnego płynu od chętnych dawców.
Wydarzenie zorganizowali wspólnie Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropla Nadziei” oraz OSP Dubiecko. Tym razem przyświecało mu hasło „Jesienny Dar Serca”.
Była to już 3. edycja akcji krwiodawczej organizowanej w Dubiecku. Chętni mogli się zgłaszać do miejscowego Klubu Seniora w godzianch od 9 do 14.
W sumie na apel organizatorów odpowiedziały 52 osoby, co stanowi bardzo dobry wynik, jednak[paywall] część nie przeszła niestety wstępnej kwalifikacji, poprzedzającej każdą donację. Ostatecznie krew oddało więc 36 osób. Reszta chętnych nie mogła podzielić się cennym płynem ze względu na kwestie zdrowotne czy zbyt niskie albo zbyt wysokie ciśnienie.
Jak wylicza sekretarz Klubu HDK PCK „Kropla Nadziei” przy OSP KSRG Dubiecko Małgorzata Sowa, wśród krwiodawców byli członkowie reprezentowanej przez nią organizacji, a także strażacy z OSP w Dubiecku, Przedmieściu Dubieckim, Nienadowej, Hucisku Nienadowskim, Bachórcu, Zabratówce, Bolestraszycach i indywidualni mieszkańcy Dubiecka i okolic.
– Uczestnicy akcji mogli się posilić grochówką oraz wypić gorącą kawę i herbatę i zjeść pyszne ciasto. Dziękujemy serdecznie wszystkim krwiodawcom, którzy zdecydowali się podzielić cennym darem krwi – podsumowuje.
Tym, którzy tym razem nie zdecydowali się wziąć udziału w akcji, a chcieliby podzielić się cząstką siebie z innymi, przypominamy, że krew można oddać w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie (Wierzbowa 14).
A także w jego oddziałach terenowych (w Przemyślu można to zrobić przy ul. Sportowej 6, tel. 16 6703656; w godzinach pracy 7 – 14.35; rejestracja dawców odbywa się od g. 7 do 12).
Krwiodawcy otrzymują 2 dni wolnego oraz pakiet czekolad.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze