Reklama

Dwa dni z kapelami folkloru miejskiego w Przemyślu

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na 41. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego.

11 maja w CK – przesłuchania konkursowe w 2 blokach: o g. 10 i 14. O g. 19 koncert Jak zarobim dwieści złotych w wykonaniu Lwowskiej Kapeli Podwórkowej „Ta Joj” z Przemyśla.

12 maja, od g. 11 kapele tradycyjnie zagrają na podwórkach i ulicach Przemyśla, występy zakończą o g. 13 w Rynku.

Tradycyjny koncert galowy odbędzie się w CK o g. 15.

W tym roku usłyszymy: Kapelę Folkloru Miejskiego „Cianto” z Rzeszowa, Szczebrzeszyńską Kapelę Podwórkową, „Pakę Sędzisza” z Sędziszowa Młp., Andrychowską Kapelę Wujka Jaśka, Przasnyską Kapelę Podwórkową, Przeworską Kapelę Podwórkową „Beka”, Kapelę „Czarny Salceson” z Krasnegostawu, Kapelę „Tońko” z Dynowa oraz Mielecką Kapelę Podwórkową. Wstęp na koncerty jest bezpłatny, należy jednak pobrać darmowe wejściówki w kasie CK.


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jóźku - niezalogowany 2019-05-10 10:17:15

    Szkoda, że ten najstarszy festiwal kapel w Polsce,  stracił już dawno swój prestiż. Gros ulicznych muzyków wybiera inne konkursy w kraju. Należy mieć nadzieję, iż dobra zmiana zawita w przemyskiej "kulturze", i na powrót przywróci blask tej imprezie. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mańka - niezalogowany 2019-05-10 12:09:57

    A co si stału  z "FIDELIS" ud kilku lat znikli  zy sceny.  Co tam Jaśku N. zawszy pierszy du diałania i  wygrywania? Ta co tam Jaśku , ta dzie ty jest , co tam wy Lwowi. Puzdrawiam syrdeczni.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ytr - niezalogowany 2019-05-10 19:46:52

    Dziękuji

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama