Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na 41. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego.
11 maja w CK – przesłuchania konkursowe w 2 blokach: o g. 10 i 14. O g. 19 koncert Jak zarobim dwieści złotych w wykonaniu Lwowskiej Kapeli Podwórkowej „Ta Joj” z Przemyśla.
12 maja, od g. 11 kapele tradycyjnie zagrają na podwórkach i ulicach Przemyśla, występy zakończą o g. 13 w Rynku.
Tradycyjny koncert galowy odbędzie się w CK o g. 15.
W tym roku usłyszymy: Kapelę Folkloru Miejskiego „Cianto” z Rzeszowa, Szczebrzeszyńską Kapelę Podwórkową, „Pakę Sędzisza” z Sędziszowa Młp., Andrychowską Kapelę Wujka Jaśka, Przasnyską Kapelę Podwórkową, Przeworską Kapelę Podwórkową „Beka”, Kapelę „Czarny Salceson” z Krasnegostawu, Kapelę „Tońko” z Dynowa oraz Mielecką Kapelę Podwórkową. Wstęp na koncerty jest bezpłatny, należy jednak pobrać darmowe wejściówki w kasie CK.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szkoda, że ten najstarszy festiwal kapel w Polsce, stracił już dawno swój prestiż. Gros ulicznych muzyków wybiera inne konkursy w kraju. Należy mieć nadzieję, iż dobra zmiana zawita w przemyskiej "kulturze", i na powrót przywróci blask tej imprezie.
A co si stału z "FIDELIS" ud kilku lat znikli zy sceny. Co tam Jaśku N. zawszy pierszy du diałania i wygrywania? Ta co tam Jaśku , ta dzie ty jest , co tam wy Lwowi. Puzdrawiam syrdeczni.
Tadziu! Więcej biodrami pracuj! A nie łojra, łojra.
Szkoda, że ten najstarszy festiwal kapel w Polsce, stracił już dawno swój prestiż. Gros ulicznych muzyków wybiera inne konkursy w kraju. Należy mieć nadzieję, iż dobra zmiana zawita w przemyskiej "kulturze", i na powrót przywróci blask tej imprezie.
A co si stału z "FIDELIS" ud kilku lat znikli zy sceny. Co tam Jaśku N. zawszy pierszy du diałania i wygrywania? Ta co tam Jaśku , ta dzie ty jest , co tam wy Lwowi. Puzdrawiam syrdeczni.
Dziękuji