Zaledwie po kilku tygodniach kursowania, od 1 lutego linia nr 2 nie będzie już jeździć do Żurawicy. Zmniejszy się też liczba kursów „3-ki” do Buszkowiczek. Powodem są względy finansowe.
„2-ka” rozpoczęła kursy do szpitala w Żurawicy jesienią 2019 r. Miała to być pewna rekompensata dla mieszkańców tej miejscowości za „17-tkę”, która została zlikwidowana w maju ub.r. Frekwencja jednak była bardzo niska – niekiedy podróżowało zaledwie kilku pasażerów. Wydłużenie niektórych kursów zbiegło się z wprowadzeniem nowych cen biletów i stref. Wcześniej Żurawica znajdowała się w strefie miejskiej[paywall], a bilet jednorazowy kosztował 2,50 zł. Po zmianach znalazła się już w strefie podmiejskiej, a cena wzrosła do 3,60 zł. – Poza tym zostały zlikwidowane ulgi dla osób starszych, które z nich korzystały – mówi wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk.
W tej sytuacji zdecydował on, żeby zrezygnować z dalszego dofinansowania linii nr 2 na terenie swojej gminy. – Prezydent Przemyśla zaproponował nam warunki, których nie mogliśmy przyjąć. Podwyżka tak zwanego abonamentu za obsługę tej linii wyniosła około 30 procent – wyjaśnia T. Szeleszczuk.
Od 1 lutego „2-ka” będzie kończyła swoją trasę przy szpitalu wojewódzkim na Monte Cassino.
Ograniczenia dotkną też linii nr 3, która od wielu lat dojeżdża do Buszkowic. Zlikwidowane zostaną trzy kursy: z godz. 5.16, 11.46 oraz 14.46 (odjazdy z Buszkowiczek). Jak mówi wójt, „3-ka” cieszy się większym zainteresowaniem niż „2-ka” i funkcjonuje „trochę siłą rozpędu”, co jest związane z przyzwyczajeniem klientów.
Miasto określiło koszt utrzymania linii nr 2 na terenie gminy Żurawica na ok. 50 tys. zł, a linii nr 3 – na ok. 80 tys. zł rocznie. Według wójta są to zbyt wysokie kwoty.
Gmina Żurawica ma podpisaną umowę z PKS-em, któremu za obsługę dziewięciu linii samorząd dopłaca ponad 300 tys. zł. – PKS wycenia tak zwany wozokilometr na 3,80 zł, a MZK na 7,80 zł. Różnica jest więc ogromna. Nie wiem skąd takie stawki ze strony spółki miejskiej – mówi T. Szeleszczuk.
Ponadto po terenie gminy Żurawica jeżdżą również przewoźnicy prywatni.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ograniczenie kursów lini nr 3 Buszkowice/Buszkowiczki.Super.Brawo Gmina, Brawo WY !
...A ponadto jak Żurawica zostanie dzielnicą miasta Przemyśla to linie 2, 17 a nawet 102 wrócą XD"...PKS wycenia tak zwany wozokilometr na 3,80 zł, a MZK na 7,80 zł. Różnica jest więc ogromna. Nie wiem skąd takie stawki ze strony spółki miejskiej – mówi T. Szeleszczuk..."No to SUABO... tzn., że gość nic kompletnie nie wie. Czyli nie interesował się - nie próbował, nie czytał, nie szukał, nie pytał, nie dzwonił, nie spotkał się z kierownictwem, ma wyje... ekhmmmm - i podejmuje jakieś dziwne decyzje dla swoich żurawian.
to jeszcze pikuś przy tym jak planuja zlikwidowac miedzy 130 a 150 łóżek w szpitalu na Monte Casino
Ostro! nowy wójt żurawicy widzę nieźle gra. Słyszałem dużo o tym człowieku ale tego się nie spodziewałem. Co tam mieszkańcy
Idą ciężkie czasy, nie wróżę dobrze temu miastu... A szkoda bo jest piękne!
Tak również skończą się PISoBOLSZEWICKIE nierządy w skali makro.
Niech całkiem wszystko zabiorą autobusy pociągi będziemy jak w młodym Piłsudskim dorożkami popierdzielać. Miasto się sypie do reszty co się dzieje halo ¡!!!!!!!!. Czy najważniejszy jest sport tym ludzi nie nakarmi. Najważniejsze wpiepszyć kasę w posiru ,a gdzie stok pytam gdzie nie 60 a 600h minęło po obietnicach p dyr i zaś nic. Jeszcze jedno nasz szpital podobno ma być miejski a nie wojewódzki to lepiej by miasto za 1 zł oddało w prywatne ręce bo to będzie już jego koniec jak na słowackiego. Nadchodzi koniec świata to już pewne.
jaki by nie był temat to ten sam komentarz, REDAKCJO DLACZEGO TAKIE KOMENTARZE NIE MAJACE ODNIESIENIA DO TEMATU POKAZUJA SIE/
Zawsze gmina Żurawica może oddać miastu Buszkowice, Buszkowiczki i problem zniknie... Żurawica nie dopłaca do kursów więc nie ma się czemu dziwić...
Bez wątpienia miasto musiałoby zapewnić komunikację miejską mieszkańcom. Póki co Przemyśl się uwstecznia i nie ma mowy o likwidacji gminy Żurawica i przyłączenia tej miejscowości do miasta.
skoro sąsiednia gmina nie chce dopłacać, a autobusy jeżdżą puste, to dlaczego Mzk ma dopłacać sąsiadom, póżniej się dziwić że spółka na minusie jak powietrze wozi..
@ Wojtek 81.161.203.140 5 godzin temuWojtek, ale to Żurawica zrezygnowała z usług nie miasto Przemyśl XD
hasler 157.25.108.89 14 godzin temu O jest i on. To może banik za pisanie pierdoletów?
O to to. Dobrze posłuchać mądrego. Bo tym wyżej z komentów, powinno się odciąć internet.
Szanowni Państwo, Pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. w Przemyślu, Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z decyzją Wójta Gminy Żurawica, z dniem 1 lutego 2020 r. zostaną zlikwidowane wszystkie kursy realizowane w ramach linii nr 2 - do Szpitala w Żurawicy oraz trzy kursy realizowane w dni robocze w ramach linii nr 3 - na trasie Buszkowiczki – Przemyśl, tj. z godz.: 05:16, 11:46 oraz 14:46. Autobusy będą kończyć swój bieg na terenie miasta Przemyśla, odpowiednio na przystankach: ,,Monte Cassino – Szpital Wojewódzki” oraz ,,Brata Alberta”. taka to informacja, najpierw doczytać a póżniej oceniać...Macie wójta , walcie do niego z pretensjami
Na stronie MZK jest informacja,że z dniem 01.02.2020, autobus linii nr. 3 będzie kończył kurs na terenie MIASTA,tj.przy ul.Brata Alberta. Mieszkańcy ul.Rogozińskiego , Pogodnej,Pracownicy i petenci "gazowni", dzierżawcy działek (zwykle ludzie starsi) którzy również wnoszą do miejskiej kasy wszelkie opłaty ,podatki,- otrzymali równie ciekawą informację - miasto ma was w nosie.Dogadujcie się z Żurawicą.Granica miasta Przemyśla kończy się przy ul.B.Alberta.Przypomnę tylko,że przystanek obok gazowni był jednym z pierwszych w Przemyślu i jeździły wtedy tylko autobusy linii nr.1 ,2 ,i 3. Obecnie dwa nowiutkie przystanki,właśnie obok gazowni ,wybudowane przez Miasto P-śl i dosyć wygodny plac manewrowy.trochę grosza to pewnie kosztowało,będzie stało nieużytkowane - szkoda.P.Prezydencie , tu zmiana decyzji jest konieczna,decyzji nieprzemyślanej,złej.Kierowcy kończąc kurs przy B.Alberta i tak podjeżdżają obok gazowni (pusto)i tu zawracają.Tak było z końcem roku 2019.
I bardzo dobrze,wieś chce autobusy to niech dopłaca.To jest Miejski zakład komunikacji a nie "wiejski".
Wreszcie ktoś dba o finanse miasta, a nie odwieczne dopłacanie do wszystkich dookoła. Brawo
Kto rządzi w naszym kochanym Przemyślu ! Jeszcze Prezydent czy już Wójt.Zgodnie z decyzją Wójta Gminy Żurawica ostatnim przystankiem linii autobusu nr. 3 będzie od 01.02.2020 przystanek nie obok budynku gazowni w Przemyślu (ul. Rogozińskiego ) a przy ul. B. Alberta .
To może teraz ta przedwyborcza ścieżka rowerowa brzegami Sanu będziemy jeździć?Tak obiecywał Pan wójt:)
Olać autobusy tylko dzieci na tym cierpiá ja swoje będę wozić autem niech się w mieście smog kumuluje. Ale są ludzie,którzy nie mają auta chodzi o starsze osoby szkoda. Czy to Wójt czy Prezydent nic dla ludzi dobrego nie robią liczy się tylko kasa a MZK jeszcze chwilę padnie i nawet miastu pozostaną tylko prywatni przewoźnicy. A o przyłączeniu Żurawicy, Buszkowic i Buszkowiczek może miasto zapomnieć. Do tego bałaganu w mieście chcielibyście te miejscowości przyłączyć. Jeszcze chwila i miasto przejmie szpital na Monte takie pogłoski chodzą po mieście tym się zajmijcie bo jak do tego dojdzie to do Jarosławia trzeba będzie jeździć łóżek kusz jest mniej a pod skrzydłami miasta daję mu rok i będzie zamknięty jak ten na Słowackiego. panie Boże widzisz co się tu dzieje i nie grzmisz.
Ograniczenie kursów lini nr 3 Buszkowice/Buszkowiczki.Super.Brawo Gmina, Brawo WY !
Dwójka OUT.GÓRNA górą !!!
...A ponadto jak Żurawica zostanie dzielnicą miasta Przemyśla to linie 2, 17 a nawet 102 wrócą XD"...PKS wycenia tak zwany wozokilometr na 3,80 zł, a MZK na 7,80 zł. Różnica jest więc ogromna. Nie wiem skąd takie stawki ze strony spółki miejskiej – mówi T. Szeleszczuk..."No to SUABO... tzn., że gość nic kompletnie nie wie. Czyli nie interesował się - nie próbował, nie czytał, nie szukał, nie pytał, nie dzwonił, nie spotkał się z kierownictwem, ma wyje... ekhmmmm - i podejmuje jakieś dziwne decyzje dla swoich żurawian.