Reklama

Dyrektor pozbawił mieszkańców możliwości leczenia?

04/12/2021 18:00

Taką tezę postawił na ostatniej sesji rady powiatu jego największy krytyk w ostatnich miesiącach Andrzej Wysocki, oceniając decyzję o zarezerwowaniu w COM ponad 170 łóżek dla chorych na Covid-19. Jego opinię prostował starosta Stanisław Kłopot, przekonując, że decyzja należała do wojewody Ewy Leniart.

Starosta nie odniósł się bezpośrednio do zarzutów A. Wysockiego, zamiast tego przedstawił mechanizm, który doprowadził do tego, że większość łóżek w COM stała się „covidowymi”.

– Funkcjonujemy w okresie pandemii, gdzie pani wojewoda wydaje decyzję, w której określa, ile powinno być zabezpieczonych łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 – tłumaczył.

Początkowo ta liczba w jarosławskim szpitalu miała być znacznie niższa, pierwsza decyzja mówiła o rezerwacji zaledwie 29 łóżek dla takich pacjentów. Dynamiczny rozwój kolejnej fali pandemii sprawił, że konieczne było przygotowanie większej liczby miejsc dla osób ciężko przechodzących zakażenie.

– Została wydana decyzja przez panią wojewodę, w której ta określiła, że potrzebne są 172 łóżka dla chorych i 3 łóżka dla osób z podejrzeniem zakażenia – informował. Podkreślał jednak, że to po stronie wojewody, jako lokalnego przedstawiciela rządu, leżą kompetencje decyzyjne w tym względzie.

– Zostało to przeprowadzone w formie decyzji wojewody podkarpackiego nakładanej na część szpitali – zaznaczał.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-12-05 16:41:47

    Nawet go nie chciał ówczesny wójt gminy Wiązownica Marian Jerzy Ryznar.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama