Aktorzy w wieku od 2,5 do 6 lat, profesjonalne stroje, rekwizyty i sceniczne dekoracje oraz komplet na widowni. Tak wyglądało piątkowe popołudnie, 18 stycznia, na Zamku Kazimierzowskim. Przedszkolaki z „Krainy Odkrywców” z dumą prezentowały przed dziadkami jasełkowy spektakl przygotowany z okazji ich święta.
Jasełka przygotowano w oparciu o autorski program artystyczny. Był to pierwszy tak ważny występ przedszkolaków na prawdziwej scenie teatralnej – deskach PCKiN „Zamek”.
Dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odtwarzały wyuczone role oraz kolędy i pastorałki, a dziadkowie nie kryli wzruszenia i dumy z wnucząt. Aktorskie popisy chwaliła również dyrektor przedszkola Renata Magnowska-Tumidajska, gratulując małym aktorom odwagi, a pracującej z nimi kadrze pedagogicznej (Annie Luli, Magdalenie Czajkowskiej, Wioletcie Witkowskiej-Musze, Nafisie Adamczyk oraz nauczycielowi muzyki Jerzemu Tumidajskiemu) wytrwałości.
Jasełka i scenografia autorstwa Haliny Paszkowskiej oraz kostiumy i rekwizyty przygotowane wspólnie przez rodziców i nauczycieli wprowadziły zgromadzonych w ciepły, wyjątkowy nastrój. Zwieńczeniem występu były pamiątkowe zdjęcia na tle scenicznego Betlejem oraz upominki dla gości: ręcznie wykonane i ozdobione przez dzieci aniołki z masy solnej. Uroczystość zgromadziła komplet na widowni.
Oprócz adresatów przedstawienia – babć i dziadków – nie zabrakło przedstawicieli wydziału edukacji UM Przemyśla, rodziców, krewnych i rodzeństwa, a także seniorów ZHP Hufca Ziemi Przemyskiej, władz Caritas Archidiecezji Przemyskiej i licznych przyjaciół przedszkola.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze