Reklama

Dzielili się kulinarnymi tajemnicami

21/07/2019 14:00

W ubiegły weekend w Cieszanowie odbył się Festiwal Smaków, który został nominowany do prestiżowego w świecie gastronomii Kulinarnego Pucharu Polski.

Festiwal rozpoczął się warsztatami kulinarnymi prowadzonymi przez wybitnych szefów kuchni z całej Polski, w których[paywall] udział mógł wziąć każdy, kto wcześniej wyraził taką chęć. Liczba miejsc była ograniczona. Na warsztatach pracowano nad potrawami na bazie karpia. Uczestnicy byli zachwyceni nowymi patentami i tradycyjnymi rozwiązaniami, o których świat kulinarny już zaczął powoli zapominać.

Zawalczą o Kulinarny Puchar Polski

O nominację do Kulinarnego Pucharu Polski „Smaki Galicji” w pocie czoła walczyło 6 dwuosobowych drużyn. Zmierzyły się onez regionalnymi produktami, takimi jak: surowy boczek, polskie odmiany ziemniaków, polskie odmiany marchwi czy pokrzywa, z których powstawały najrozmaitsze cuda na talerzach. W składzie jury zasiedli: szef kuchni Jarosław Uściński, mistrz kulinarny Krzysztof Gawlik, sekretarz Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni Piotr Szczygielski, szef kuchni Jean Bos, szef kuchni Daniel Gorczyca, szef kuchni Zbigniew Łęgowski, Mirosław Reszczyk, Izabela Byszewska. Imprezę poprowadził Marcin Purgacz.

Ostatecznie nominację do Kulinarnego Pucharu Polski zdobyli Kamil Tłuczek i Piotr Kuzdro z restauracji Patio w Grand Hotel Boutique w Rzeszowie, wygrywając tym samym cały konkurs. Na drugim miejscu uplasowali się Patryk Glinkowski i Łukasz Misiorny z restauracji Grodzka 12 w Lesznie, a na ostatnim miejscu podium znaleźli się Natalia Zając i Dawid Bojda z kawiarni Stary Piernik w Rzeszowie. W ramach Festiwalu Smaków rywalizowały ze sobą również koła gospodyń wiejskich, a wygraną potrawą okazały się pulpety w sosie pokrzywowym, przyrządzone przez Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Siole. Organizatorem wydarzenia były Miasto i Gmina Cieszanów oraz Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, a honorowym patronatem objął je marszałek województwa podkarpackiego.

Reklama
oba auta były wypełnione aż po sufit.


fot.Joanna Steblińska


fot.Joanna Steblińska
JoS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama