Reklama

Dzielili się osiągnięciami szkół katolickich i stawiali pytania o kierunek rozwoju

Z dyrektorami sześciu szkół katolickich, funkcjonujących na terenie archidiecezji przemyskiej, spotkał się w przedostatnią środę marca metropolita przemyski ks. abp Adam Szal. Spotkanie stanowiło przestrzeń do rozmów na temat tego, w jakim kierunku powinno się rozwijać szkolnictwo katolickie i jak je promować wśród młodzieży.

Miejscem wydarzenia było Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu, prowadzone przez parafię pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, reprezentowane przez dyrektora ks. Grzegorza Delmanowicza.

To właśnie tu zgromadzili się dyrektorzy szkół katolickich z terenu archidiecezji, by podzielić się efektami pracy reprezentowanych przez nich szkół i tym, co udało się osiągnąć w ciągu pięciu minionych lat.

Spotkanie poprzedziły podejmowane wielokrotnie[paywall]  w ubiegłym roku w gronie dyrektorów, nauczycieli i przedstawicieli rad rodziców rozmowy na temat funkcjonowania szkół katolickich, trudności, na jakie napotykają i wyzwań, z jakimi przychodzi im się mierzyć. 

Reklama

W gronie przybyłych znaleźli się:
szefująca Szkole Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu s. Alicja Wiesława Kostrzewa, dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich im. Augusta Czartoryskiego w Przemyślu ks. Zenon Latawiec, dyrektor Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym ks. Leszek Przybylski oraz dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Bronisława Markiewicza z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Krośnie i Katolickiej Szkoły Podstawowej Księży Michalitów w Krośnie ks. Marek Czaja.

Zaproszeni goście, wśród których byli też m.in. Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, wicedyrektor ds. Oddziału Przemyskiego Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Zbigniew Hamielec, wiceburmistrz Jarosławia Dariusz Tracz, starosta jarosławski Stanisław Kłopot i członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, mieli okazję wysłuchać też referatu ks. prał. Waldemara Janigi, dyrektora Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, naświetlającego wartości, którymi powinna kierować się cała społeczność szkolna placówek katolickich, znacznie odbiegających stylem funkcjonowania od innych szkół publicznych.

Reklama

Organizatorzy – jarosławskie Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Anny Jenke, parafia pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Rzeszowie – zapowiadają, że zjazd może być początkiem cyklicznych spotkań przedstawicieli placówek, które na co dzień dbają nie tylko o jak najlepsze wyniki nauczania, ale też wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich młodych ludzi.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama