Reklama

Dzień babci i dziadka. W centrum było miło [ZDJĘCIA]

Powiatowe Centrum Terapii Środowiskowej i Integracji w Nienadowej nie zapomina o ważnych datach czy rocznicach. Wspólnie ze swoimi podopiecznymi zaprosili na „małe co nieco” babcie i dziadków. Oczywiście z okazji ich święta.

Centrum działa w strukturach Starostwa Powiatowego w Przemyślu. Jego mottem są słowa Janusza Korczaka: „Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stało się tym, kim stać się może”. Mimo wielu przeciwności doskonale je realizują, wyrabiając wśród najmłodszych przywiązanie do tradycji, szacunek dla starszych, uniwersalność i pamięć o ważnych datach.

Takimi są 21 i 22 stycznia –  Dzień Babci i Dzień Dziadka[paywall].

– To bardzo ważne dni w życiu każdego człowieka. Bo co prawda o swoich najbliższych pamiętać trzeba zawsze, jednak te daty w sposób szczególny pielęgnują pamięć. Jak co roku w szczególny sposób doceniliśmy obecność tych wyjątkowych osób w naszym życiu. Dzieci przygotowały wierszyki, piosenki i piękne życzenia. Przy małym poczęstunku spędziliśmy miło popołudnie z naszymi najbliższymi

Reklama

– powiedziała szefowa Powiatowego Centrum Terapii Środowiskowej i Integracji w Nienadowej Dorota Daraż.

Podczas uroczystości ogłoszone zostały także wyniki konkursu na „Najpiękniejszą kartkę dla Babci i Dziadka”. Nagrody ufundowało Stowarzyszenie „Dziecko w Rodzinie”.

 

Spotkanie dwóch pokoleń

Dzięki wspólnej inicjatywie Fundacji Centrum Edukacji „Baza” oraz Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Oratorium” w Przemyślu w obiekcie tej drugiej instytucji odbyło się miłe spotkanie z osobami przebywającymi w Miejskim Domu Pomocy Społecznej. Wszystko w związku z Dniem Babci i Dziadka.

Reklama

Na powitanie dzieci z „Oratorium” zaśpiewały kolędy, a do śpiewania chętnie dołączyli podopieczni MDPS-u. Potem odczytały specjalnie przygotowany wierszyk z okazji wspomnianych świąt, by na koniec wręczyć własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami.

– Oczywiście nie mogliśmy w tym dniu zapomnieć o czymś słodkim, aby umilić ten czas, przygotowaliśmy słodki poczęstunek, kawę i herbatę dla naszych przyjaciół. Było to piękne spotkanie dwóch pokoleń

– powiedział jeden z głównych organizatorów przedsięwzięcia Łukasz Hamryszczak.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama