To wyjątkowe święto jest obchodzone w dniu wspomnienia św. Floriana – patrona strażaków.
W Polsce, oficjalne święto zostało ustanowione w 2002 roku. W tym dniu świętują zarówno jednostki Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej.
Przy okazji uroczystości związanych z obchodami Dnia Strażaka, często mają miejsce wręczenia odznaczeń dla wyróżniających się w służbie strażaków, nominacji na wyższe stopnie oficerskie i aspiranckie, czy pokazy sprzętów będących na wyposażeniu jednostek oraz umiejętności strażaków.
Życzymy wszystkim strażakom, by zawsze przyświecał im etos: Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek oraz by każda akcja kończyła się powodzeniem!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze