Do 20 miejscowości w całej Polsce zawita specjalny tir Instytutu Pamięci Narodowej z ciekawą propozycją dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich. To fascynująca podróż w czasie z projektem „Gra Szyfrów”. W naszym regionie 28 września br. pojawi się on na parkingu przy Urzędzie Gminy w Żurawicy.
Uroczyste rozpoczęcie projektu gamingowego Instytutu Pamięci Narodowej odbyło się 14 września br., przed siedzibą Sejmu RP.
W inauguracji mobilnej edycji udział wzięli marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek oraz prezes IPN Karol Nawrocki.
W związku z nowym projektem[paywall] Ministerstwa Edukacji i Nauki pod hasłem „Gry w edukacji”, Instytut Pamięci Narodowej aktywnie włączył się w to przedsięwzięcie. Zaproponował młodzieży połączenie historii z rozrywką.
Jak poinformowali na swojej stronie przedstawiciele IPN, „Gra Szyfrów” jest pierwszym tego typu projektem, gdzie rozwiązania technologiczne są pomostem pomiędzy historią a młodym pokoleniem. W ten sposób młodzież będzie mogła lepiej poznać najnowszą historii Polski, prezentowaną w atrakcyjny i przystępny sposób.
„(...) „Gra szyfrów” to projekt, składający się z czterech misji. Rozwiązania zastosowane w grze powstały na bazie materiałów źródłowych lub zostały dokładnie odwzorowane z historycznych eksponatów.
Misje graczy to udokumentowane wydarzenia historyczne, a każdy z bohaterów ma inne, kluczowe dla wyników bitwy zadanie. Ta pierwszoosobowa gra 3d z elementami skradania oraz rozbudowanymi zagadkami wprowadza gracza w świat wojny, która zdefiniowała Europę.
Jej fabuła rozpoczyna się pod koniec 1920 r., kiedy to toczy się walka o Korosteń – kluczowy węzeł kolejowy oraz bazę techniczno-zaopatrzeniową. Gra Szyfrów miała uroczystą premierę w kwietniu 2022 r., na największych targach gamingowych na świecie – PAX West w Bostonie” – napisał w specjalnym komunikacie IPN.
Wspomniany specjalnie przystosowany do tego przedsięwzięcia tir objazd po Polsce rozpoczął 19 września br. od Gorzowa Wielkopolskiego. Kolejnymi miastami były lub będą: Piła, Nakło nad Notecią, Koszalin i Czarne.
28 września br. tir zawita na parking przy Urzędzie Gminy w Żurawicy. Będzie dostępny dla każdego, kto wyrazi gotowość uczestnictwa w grze od g. 14 do g. 16. Gra będzie udostępniona na stanowiskach komputerowych tira z możliwością wykorzystania okularów VR Oculus.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze