Reklama

Fascynująca podróż w czasie z „Grą Szyfrów” niebawem w Żurawicy

Do 20 miejscowości w całej Polsce zawita specjalny tir Instytutu Pamięci Narodowej z ciekawą propozycją dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich. To fascynująca podróż w czasie z projektem „Gra Szyfrów”. W naszym regionie 28 września br. pojawi się on na parkingu przy Urzędzie Gminy w Żurawicy.

Uroczyste rozpoczęcie projektu gamingowego Instytutu Pamięci Narodowej odbyło się 14 września br., przed siedzibą Sejmu RP.

W inauguracji mobilnej edycji udział wzięli marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek oraz prezes IPN Karol Nawrocki.

W związku z nowym projektem[paywall] Ministerstwa Edukacji i Nauki pod hasłem „Gry w edukacji”, Instytut Pamięci Narodowej aktywnie włączył się w to przedsięwzięcie. Zaproponował młodzieży połączenie historii z rozrywką.

Jak poinformowali na swojej stronie przedstawiciele IPN, „Gra Szyfrów” jest pierwszym tego typu projektem, gdzie rozwiązania technologiczne są pomostem pomiędzy historią a młodym pokoleniem. W ten sposób młodzież będzie mogła lepiej poznać najnowszą historii Polski, prezentowaną w atrakcyjny i przystępny sposób.

Reklama

„(...) „Gra szyfrów” to projekt, składający się z czterech misji. Rozwiązania zastosowane w grze powstały na bazie materiałów źródłowych lub zostały dokładnie odwzorowane z historycznych eksponatów.

Misje graczy to udokumentowane wydarzenia historyczne, a każdy z bohaterów ma inne, kluczowe dla wyników bitwy zadanie. Ta pierwszoosobowa gra 3d z elementami skradania oraz rozbudowanymi zagadkami wprowadza gracza w świat wojny, która zdefiniowała Europę.

Jej fabuła rozpoczyna się pod koniec 1920 r., kiedy to toczy się walka o Korosteń – kluczowy węzeł kolejowy oraz bazę techniczno-zaopatrzeniową. Gra Szyfrów miała uroczystą premierę w kwietniu 2022 r., na największych targach gamingowych na świecie – PAX West w Bostonie” – napisał w specjalnym komunikacie IPN.

28 września u nas

Wspomniany specjalnie przystosowany do tego przedsięwzięcia tir objazd po Polsce rozpoczął 19 września br. od Gorzowa Wielkopolskiego. Kolejnymi miastami były lub będą: Piła, Nakło nad Notecią, Koszalin i Czarne.

28 września br. tir zawita na parking przy Urzędzie Gminy w Żurawicy. Będzie dostępny dla każdego, kto wyrazi gotowość uczestnictwa w grze od g. 14 do g. 16. Gra będzie udostępniona na stanowiskach komputerowych tira z możliwością wykorzystania okularów VR Oculus.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama