fot.Bernadetta Janduła" class="news__photo" >
Centrum Kulturalne w Przemyślu i Centrum Kultury w Zarzeczu są organizatorem 22. Regionalnego Przeglądu Grup Śpiewaczych „Festyn pod Platanem”, który odbędzie się 13 czerwca na placu obok Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu.
Zespoły śpiewacze co roku spotykają się na placu obok Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu, wykonując pieśni zwyczajowe i obrzędowe.
Przegląd skierowany jest do grup śpiewaczych z powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego, przeworskiego, łańcuckiego, leżajskiego i bieszczadzkiego. W przeglądzie mogą uczestniczyć grupy śpiewacze dorosłe oraz dziecięce i młodzieżowe, które przygotują dwie śpiewane dawniej piosenki. Ponadto, tegoroczny przegląd został rozszerzony o występy solistów-śpiewaków oraz grup instrumentalistów.
Ideą przeglądu jest promowanie regionalnego dziedzictwa, ukazanie jego bogactwa oraz upowszechnianie i kultywowanie ludowej tradycji wspólnego śpiewania pieśni zwyczajowych i obrzędowych.
W tym roku do przeglądu zgłosiło się 17 grup śpiewaczych w kategorii dorośli i 2 w kategorii dzieci i młodzieży, ponadto 5 solistów i 2 grupy instrumentalistów.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.gdzie dystans społeczny , mamy pandemię .
gdzie dystans społeczny , mamy pandemię .