Reklama

Finał konkursu na świąteczną kartkę

17/12/2018 15:00

Tradycyjnie już przy okazji świąt w ratuszu zorganizowany został konkurs plastyczny na kartkę świąteczną z widokiem Jarosławia. Ponad 170 prac zgłoszonych w 4 kategoriach wiekowych świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu inicjatywą. 6 grudnia odbyło się wręczenie nagród laureatom.

Konkurs na kartkę świąteczną został zorganizowawszy w jarosławskim ratuszu już po raz piąty. Przy jego organizacji współpracowały miejskie instytucje kultury oraz biblioteka im A. Fredry. Do bożonarodzeniowej edycji zgłosiło się 171 uczestników, rywalizujących kategorii: przedszkola, szkoły podstawowe, średnie i dorośli. Zwycięskie projekty stają się wzorem kartek, jakie urząd miasta wysyła do swoich partnerów w oficjalnej korespondencji świątecznej[paywall] .

Tradycyjnie już laureaci konkursu zostają zaproszeni na uroczyste ogłoszenie zwycięzców, w którego trakcie przekazywane są upominki od organizatora i sponsorów. Takie spotkanie miało miejsce w środę, 6 grudnia i z oczywistych względów honorowym jego gościem został św. Mikołaj. Spotkanie poprowadził W. Paluch, który wśród laureatów rozpoznał „etatowych” wręcz uczestników konkursu, nagradzanych także we wcześniejszych edycjach. Niewątpliwie konkurs cieszy się spornym powodzeniem, o czym świadczyć może nie tylko duża liczba nadesłanych prac, ale przede wszystkim wyborne, świąteczne już nastroje zgromadzonych w środowe popołudnie w sali narad ratusza, zwłaszcza najmłodszych mieszkańców Jarosławia.


fot.Bartłomiej Pacek
Gościem specjalnym był św. Mikołaj.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama