Mimo szalejącego koronawirusa SARS-CoV-2 jeszcze w tym roku zakończą się prace remontowo-budowlane przy Zielonym Rynku w Przemyślu. Popularny „zieleniak” wreszcie będzie wyglądał jak targowisko z XXI wieku.
27 grudnia 2018 r. władze miasta podpisały umowę z Firmą Remontowo-Budowlaną „Piotrowski” na realizację drugiego i trzeciego (ostatniego) etapu projektu pod nazwą „Przebudowa placu handlowego Zielony Rynek w Przemyślu”. Koszt inwestycji to ok. 4,4 mln zł[paywall]. Na początku br. zakończyła się budowa zadaszenia ciągów pieszych, straganów (28 sztuk) oraz pawilonów handlowych (28 sztuk) w tzw. środkowej części placu. Prace w 2020 r. kosztować będą łącznie ok. 3,47 mln zł.
Zgodnie z umową finał prac przewidziany był na 30 listopada br. Ale to termin mało realny. Przede wszystkim ze względu na panującą sytuację epidemiczną. Jak jednak zapewnił sekretarz miasta Przemyśla Dariusz Łapa, cały teren zostanie oddany handlującym do końca br. Obecnie trwają zaawansowane prace związane z budową zadaszenia kolejnych ciągów pieszych od strony przychodni, budową straganów (25 sztuk) i pawilonów handlowych (31 sztuk).Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To cud, uważam piszę poważnie że to się nigdy nie ziści, że w tym syfie i niewyobrażalnym brudzie przyjdzie mi żyć do końca dni choć doczekałem się tego jak stwierdzam i to poważnie cudu dopiero na emerturze. I mieszkając tam, blisko bazarów i tego dotychczas dziadostwa zwanego zielonym rynkiem obserwuję często z nieukrywanym podnieceniem i radością jak zmienia się krajobraz tej okolicy szczególnie widać tą zmianę na lepsze o wiele lepsze z tzw. kamiennego mostu. Widać że robota idzie dobrze o co ważne solidne wykonastwo, gratulacje dla firmy remontującej, bo co tam się działo od lat przekracza ludzkie pojęcie. Zapomniałem przez to o topornym wykonastwie tzw pierwszego etapu przebudowy obok kamiennego mostu, ale obecna modernizacja w ramach II i III etapu zmieniła moją ocenę zmann i t na lepsze, dużo lepsze. I dziwię się że niektórzy handlarze zwieszali nosy z niezadowolenia że ktoś śmie zmieniać ich dotychczasowe, stare miejsca na coś na pograniczu 21 wieku. Myślę że również zniknie ten handel uliczny na Sportowej, miejsca na nowym bazarze wiele, wszyscy się zmieszczą i jeszcze coś zostanie.
Było zainwestować nie w bazary... tylko coś co da ludziom pracę żeby powracali z zagranicy i rozwijali to miasto..kiedyś na ulicach było mnóstwo ludzi teraz tylko pensjonary się kręcą..
i really like this article please keep it up. Please visit https://routerlogin.onlto know Popular Router Brands
Nie jestem sprzedawcą ani architektem. Raz tylko kupowałem, gdy padał deszcz. Czy tylko mnie się wydaje, że jak leje z nieba, to kapie kupcom za kołnierz albo taplają się oni w strumyku? Owym cudzie architektonicznym jakże odebranym w euforii?
Pierwszy etap zmiany bazaru już praktycznie za nami czyli infrastruktura. Teraz trzeba przejść do etapu drugiego czyli zmiany złych nawyków bazarowych tam pracujących jakie wytworzyły sie przez lata.Pierwsze i najważniejszy to nawyk higieny osobistej gdzie panujący tam zwyczaj mycia się tylko przed wielkimi świętami należy należy w Europie już do dalekiej przeszłości.Czyste ubranie pozbawione zapachów przefermentowanego potu też powinien należeć do przeszłości.I najważniejsze czyste ręce,Czy zwróciliście uwagę ilu sprzedawców ma brudne albo bardzo brudne ręce łącznie z zapuszczonymi brudnymi paznokciami.Kiedy te przeszkody pokonamy to można bedzie śmiało powiedzieć, ze bazar wkroczył już w XX wiek
Co do jakości wykonania nie wypowiem się ale pewnie jest coś takiego jak gwarancja. Poza tym wygląda to estetycznie i schludnie. Koniec tych blaszanych slumsów... Kamienny most jest ładny a te paskudne zerdzewiałe budy zrobione z byle czego psuły estetykę tej części miasta. Cieszę się że wyremontowano Zieleniak.
W Chinach wielki biurowiec w 3 miesiące u nas parę stelaży lata bravo tak trzymać..
my tu gadu, gadu a pisowski dzban z II LO "rozsławił" nasze miasto w mediach. Głupiec ? Idiota? nie to tylko oportunistyczny lizus.
bo Ci ludzie ciężko pracują rano wstają i nie mają czasu tak jak Ty na pisanie pierdół Tadeuszu
Tak tak bo POwiedział prawdę uczeń ma się kształcić a nie POpierać faszystów za zabijaniem nienarodxonych dzieci bo naród który zabija dzieci nienarodzone jest narodem bez przyszłości...
Bobas, utosp się w Sanie, wyświadczysz przysługę tej biednej krainie
Bobas każdy naród zabija swoje dzieci i często zupełnie państwu nie zależy na ich życiu. Bóg Honor i Ojczyzna z szabelką na Moskwę. Czarnusukienkowi obrońcy życia pobłogosławią wojnę i młode życia złożone w ofierze ojczyźnie która ma ich daleko gdzieś... Tyle hipokryci znaczy dla was ludzkie życie a użytecznych idiotów nie brakuje którzy będą rwać się do walki... Niech państwo zajmie się dobrostanem społeczeństwa, opieką zdrowotną a sprawy aborcji zostawi sumieniu tych którzy się na to decydują... Jak Polska dba o chore i niepełnosprawne dzieci gdzie ludzie muszą zbierać nakrętki żeby sfinansować jakąś operację choremu dziecku? Dlaczego państwo nie finansuje takich operacji? Macie swoją ochronę życia...
Wmówili nam że mimo to że zarabiamy kilka razy mniej niż w zachodniej Europie musimy za wszystko płacić ceny rynkowe i zdaje się że uwierzyliśmy. Teraz wmówią nam że musimy za wywóz śmieci płacić więcej niż w Berlinie. A śmieci to po broni,narkotykach trzeci najlepszy biznes. Dobry artykuł dla myślących,pozostali niech wierzą.https://businessinsider.com.pl/firmy/ceny-wywozu-smieci-drozeja-dwukrotnie-berlin-tanszy-od-warszawy-i-poznania/99vcfhg
nie tylko to nam wmawiają... ta cała pandemia jest też manipulacją faktami
To cud, uważam piszę poważnie że to się nigdy nie ziści, że w tym syfie i niewyobrażalnym brudzie przyjdzie mi żyć do końca dni choć doczekałem się tego jak stwierdzam i to poważnie cudu dopiero na emerturze. I mieszkając tam, blisko bazarów i tego dotychczas dziadostwa zwanego zielonym rynkiem obserwuję często z nieukrywanym podnieceniem i radością jak zmienia się krajobraz tej okolicy szczególnie widać tą zmianę na lepsze o wiele lepsze z tzw. kamiennego mostu. Widać że robota idzie dobrze o co ważne solidne wykonastwo, gratulacje dla firmy remontującej, bo co tam się działo od lat przekracza ludzkie pojęcie. Zapomniałem przez to o topornym wykonastwie tzw pierwszego etapu przebudowy obok kamiennego mostu, ale obecna modernizacja w ramach II i III etapu zmieniła moją ocenę zmann i t na lepsze, dużo lepsze. I dziwię się że niektórzy handlarze zwieszali nosy z niezadowolenia że ktoś śmie zmieniać ich dotychczasowe, stare miejsca na coś na pograniczu 21 wieku. Myślę że również zniknie ten handel uliczny na Sportowej, miejsca na nowym bazarze wiele, wszyscy się zmieszczą i jeszcze coś zostanie.
Było zainwestować nie w bazary... tylko coś co da ludziom pracę żeby powracali z zagranicy i rozwijali to miasto..kiedyś na ulicach było mnóstwo ludzi teraz tylko pensjonary się kręcą..
i really like this article please keep it up. Please visit https://routerlogin.onlto know Popular Router Brands