Reklama

Finał remontu przemyskiego „zieleniaka” jeszcze w tym roku

Mimo szalejącego koronawirusa SARS-CoV-2 jeszcze w tym roku zakończą się prace remontowo-budowlane przy Zielonym Rynku w Przemyślu. Popularny „zieleniak” wreszcie będzie wyglądał jak targowisko z XXI wieku.

27 grudnia 2018 r. władze miasta podpisały umowę z Firmą Remontowo-Budowlaną „Piotrowski” na realizację drugiego i trzeciego (ostatniego) etapu projektu pod nazwą „Przebudowa placu handlowego Zielony Rynek w Przemyślu”. Koszt inwestycji to ok. 4,4 mln zł[paywall]. Na początku br. zakończyła się budowa zadaszenia ciągów pieszych, straganów (28 sztuk) oraz pawilonów handlowych (28 sztuk) w tzw. środkowej części placu. Prace w 2020 r. kosztować będą łącznie ok. 3,47 mln zł.

Zgodnie z umową finał prac przewidziany był na 30 listopada br. Ale to termin mało realny. Przede wszystkim ze względu na panującą sytuację epidemiczną. Jak jednak zapewnił sekretarz miasta Przemyśla Dariusz Łapa, cały teren zostanie oddany handlującym do końca br. Obecnie trwają zaawansowane prace związane z budową zadaszenia kolejnych ciągów pieszych od strony przychodni, budową straganów (25 sztuk) i pawilonów handlowych (31 sztuk).
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Bazarowy osserwatores premysle - niezalogowany 2020-11-06 19:55:15

    To cud, uważam piszę  poważnie że to się nigdy nie ziści, że w tym syfie i niewyobrażalnym brudzie przyjdzie mi żyć do końca dni choć doczekałem się tego jak stwierdzam i to poważnie cudu  dopiero na emerturze. I mieszkając tam, blisko bazarów i tego dotychczas dziadostwa zwanego zielonym rynkiem  obserwuję często z nieukrywanym podnieceniem i radością jak zmienia się krajobraz tej okolicy szczególnie widać tą zmianę na lepsze o wiele lepsze z tzw. kamiennego mostu. Widać że robota idzie dobrze o co ważne solidne wykonastwo, gratulacje dla firmy remontującej, bo co tam się działo od lat przekracza ludzkie pojęcie. Zapomniałem przez to o topornym wykonastwie tzw pierwszego etapu przebudowy obok kamiennego mostu,  ale obecna modernizacja w ramach II  i  III etapu zmieniła moją ocenę zmann i t na lepsze, dużo lepsze. I dziwię się że niektórzy handlarze zwieszali nosy z niezadowolenia że ktoś śmie zmieniać ich dotychczasowe, stare miejsca na coś na pograniczu 21 wieku. Myślę że również zniknie ten handel uliczny na Sportowej, miejsca na nowym  bazarze wiele, wszyscy się zmieszczą i jeszcze coś zostanie. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mizerja - niezalogowany 2020-11-06 21:40:27

    Było zainwestować nie w bazary... tylko coś co da ludziom pracę żeby powracali z zagranicy i rozwijali to miasto..kiedyś na ulicach było mnóstwo ludzi teraz tylko pensjonary się kręcą..

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    sophie - niezalogowany 2020-11-07 04:25:50

    i really like this article please keep it up. Please visit https://routerlogin.onlto know Popular Router Brands  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama