Reklama

Firmy z Dębicy wybudują drogę do terminalu kolejowego w Żurawicy


Konsorcjum firm z Dębicy wygrało przetarg na budowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 881, łączącej drogę krajową nr 77 z terminalem kolejowym T1 w Żurawicy. To inwestycja, która ponad rok temu wywołała ogromne emocje i kontrowersje.


1 lipca br. zarząd województwa podkarpackiego wydał zgodę na wykonanie w całości budowy wspomnianego odcinka. Łącznie powstanie ponad 7 km nowych dróg. Całość operacji powierzona została Podkarpackiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Inwestycja ta uzyskała dofinansowanie w wysokości niemal 100 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Jej realizacja zaplanowana jest do końca 2028 r. Zgodnie z projektem i planem będzie się zaczynała w Duńkowiczkach (gmina Orły) rondem turbinowym, następnie biegła w kierunku terminala w Żurawicy, a zakończy się włączeniem poprzez kolejne rondo z węzłem drogowym obwodnicy Przemyśla w Bolestraszycach, po stronie wschodniej linii kolejowej E30. W ramach inwestycji planowane jest także wykonanie odcinka drogi powiatowej, łączącego ul. Kolejową z projektowaną drogą wojewódzką nr 881 w rejonie linii kolejowej nr 91 Kraków Główny – Medyka, po zachodniej jej stronie. Celem – jak poinformowali inwestorzy – ma być poprawa komunikacji z terminalem kolejowym w Żurawicy oraz rozwój suchego portu w tej miejscowości...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 76% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/08/2025 16:41
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama