Reklama

Gmina Orły pamięta o seniorach. Spotkanie z wyjątkowymi gośćmi

W sobotę, 8 października, w Domu Kultury w Nizinach odbyło się wyjątkowe spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Zebrali się tam seniorzy z gminy Orły, by świętować Światowy Dzień Seniora, a co za tym idzie – nabycie tzw. życiowej mądrości, którą mogą się dzielić z młodszymi pokoleniami.

Obchody Dnia Seniora to doskonała okazja nie tylko do wyrażenia wdzięczności wobec osób starszych za ich życie i działalność, ale też do zwrócenia uwagi na ich zdrowie czy jakość życia.

To też sposobność do wzmocnienia więzi pomiędzy samymi seniorami, jak również[paywall] na płaszczyźnie międzypokoleniowej.

Organizatorzy uroczystości w Nizinach – wójt gminy Orły Bogusław Słabicki oraz Stowarzyszenie Seniorów „Tradycja i Nowoczesność” – zatroszczyli się nie tylko o miłą atmosferę i dobrą zabawę. Zorganizowali również część informacyjną, podczas której zebrani mogli się zaznajomić z kwestiami orzeczenia o niepełnosprawności i przypomnieć sobie przywileje, które przysługują seniorom.

Reklama

Zebranym towarzyszyli przedstawiciele władz powiatu przemyskiego i gminy Orły, m.in. starosta przemyski Jan Pączek, wójt gminy Orły Bogusław Słabicki, przewodnicząca rady gminy Małgorzata Hawro, radni gminni, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Orłach Agata Nowak czy prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Przemyskiego Maria Jakubowska.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama