W sobotę, 8 października, w Domu Kultury w Nizinach odbyło się wyjątkowe spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Zebrali się tam seniorzy z gminy Orły, by świętować Światowy Dzień Seniora, a co za tym idzie – nabycie tzw. życiowej mądrości, którą mogą się dzielić z młodszymi pokoleniami.
Obchody Dnia Seniora to doskonała okazja nie tylko do wyrażenia wdzięczności wobec osób starszych za ich życie i działalność, ale też do zwrócenia uwagi na ich zdrowie czy jakość życia.
To też sposobność do wzmocnienia więzi pomiędzy samymi seniorami, jak również[paywall] na płaszczyźnie międzypokoleniowej.
Organizatorzy uroczystości w Nizinach – wójt gminy Orły Bogusław Słabicki oraz Stowarzyszenie Seniorów „Tradycja i Nowoczesność” – zatroszczyli się nie tylko o miłą atmosferę i dobrą zabawę. Zorganizowali również część informacyjną, podczas której zebrani mogli się zaznajomić z kwestiami orzeczenia o niepełnosprawności i przypomnieć sobie przywileje, które przysługują seniorom.
Zebranym towarzyszyli przedstawiciele władz powiatu przemyskiego i gminy Orły, m.in. starosta przemyski Jan Pączek, wójt gminy Orły Bogusław Słabicki, przewodnicząca rady gminy Małgorzata Hawro, radni gminni, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Orłach Agata Nowak czy prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Przemyskiego Maria Jakubowska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze