Słońce, alkohol, smaczne jedzenie i... potyczki militarne. Tak właśnie mieszkańcy Cieszanowa spędzali sobotę, 25 maja. Piknik Historyczno-Militarny i I Turniej „Nalewki na Kresach” korelowały ze sobą, a celem obu przedsięwzięć była edukacja młodych pokoleń i pielęgnowanie regionalnych tradycji.


fot.Joanna Steblińska
Konkursowe jury poddało ocenie 87 nalewek.
„Turniej Nalewek na Kresach” to zaledwie preludium do Festiwalu Smaków. Na miejscu można było rozkoszować się różnorodnymi smakami wraz z grupą Węgrów gotujących zupę w tradycyjnym bograczu. Nie zabrakło stoisk z regionalnymi potrawami, przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich w Niemstowie. Na scenie prezentowano tradycyjne tańce oraz pieśni. Rozrywkę zapewniono również najmłodszym, którzy z radością oddawali się harcom na dmuchańcach. Impreza została zorganizowana dzięki współpracy gmin Cieszanów i Lubaczów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze