Reklama

Gromkie sto lat dla klubów seniora! [ZDJĘCIA]

Przypadający w listopadzie Ogólnopolski Dzień Seniora w klubach seniora z terenu gminy Lubaczów obchodzono wyjątkowo hucznie, co miało związek z jubileuszami, jakich się doczekały. Dedykowane osobom starszym placówki, działające w gminie Lubaczów, działają już bowiem od 15 lat, a jedna świętowała 10. urodziny.

Spotkanie, będące pokłosiem podwójnej okazji do świętowania, odbyło się 7 listopada w świetlicy wiejskiej w Wólce Krowickiej. Jubileusz Klubów Seniora zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Dnia Seniora zaszczycił swoją obecnością gospodarz gminy Lubaczów Wiesław Kapel, który pogratulował klubom aktywności i podkreślił, że realizują ważną misję, tworząc nową rzeczywistość dla osób starszych. Zapewnił też o swoim wsparciu, jak i wsparciu ze strony gminnych jednostek i przedstawicieli rady gminy. Pod adresem seniorów padły podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie się w życie lokalnej społeczności i uczestnictwo w różnych formach aktywności.

Całość wydarzenia poprowadziła dyrektor GOK w Lubaczowie Marta Tabaczek. Było ono okazją do fetowania jubileuszy 15-lecia działalności klubów seniora w: Baszni Dolnej, Krowicy Samej, Lisich Jamach, Młodowie i Załużu oraz 10-lecia Klubu Seniora w Opace.

Reklama

Na ręce przedstawicieli tych instytucji wójt gminy wspólnie z przewodniczącym rady gminy Romanem Cozacem przekazali okolicznościowe dyplomy i bony. Były też listy gratulacyjne od starosty lubaczowskiego Barbary Broź, którą reprezentowała na uroczystości dyrektor Powiatowego Centrum Kultury Anna Kordys oraz kosze ze słodkościami wręczone przez przewodniczącą Rady Powiatu Lubaczowskiego Martę Tabaczek.

Miłą niespodzianką dla seniorów był także występ młodzieży i życzenia oraz kwiaty od koordynatorek, które na co dzień pracują z seniorami. Wybrzmiało też naturalnie urodzinowe „Sto lat”.

Reklama

Członkowie klubów mieli okazję do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć i zabawy przy muzyce kapeli „Braciaki”. O przysmaki dla nich zadbały gospodynie z KGW z Wólki Krowickiej, a organizacja święta spoczywała na barkach pracowników Gminnego Ośrodka Kultury.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/11/2024 16:14
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama