Końcem stycznia odbył się XX Przegląd Kolędniczy w wykonaniu podopiecznych domów pomocy społecznej zlokalizowanych na terenie województwa podkarpackiego. Rolę gospodarza pełnił DPS w Huwnikach.
Na scenie w repertuarze kolędniczym zaprezentowało się aż 10 reprezentacji. Zespół „Rudniacy” (DPS w Rudzie Różanieckiej) przyjechał z[paywall] jasełkami pt. Droga do Betlejem, zespół „Uśmiech” (DPS w Wysocku) z montażem słowno-muzycznym Bóg się rodzi, zespół „Na wesołej fali” (DPS w Sośnicy) zaprezentował miks kolęd pod hasłem Kolędujmy wraz , a teatr muzyczny „Włóczykije” (DPS w Moczarach) wystąpił z Betlejemską opowieścią. Gospodarzy, czyli DPS Huwnikach, reprezentował zespół ,,Huwniczanie”, który wystąpił z montażem słowno-muzycznym Herody na wesoło, a MDPS w Przemyślu
zespół ,,Dwa w jednym”, który wystawił jasełka zatytułowane Opowieść trzech aniołów.
Z kolei ,,Moszczańskie stokrotki” z DPS w Moszczanach przedstawiły montaż słowno-muzyczny Opowiadanie o narodzeniu Dzieciątka Bożego, ,,Rodzinne Gniazdo” z DPS w Krośnie montaż Chodził Jezus po kolędzie, zespół ,,Tacy Sami” (DPS im św. Brata Alberta w Przemyślu) przedstawił historię współczesnej rodziny dotkniętej cierpieniem, zatytułowaną Niezwykła noc, zaś ,,Oto nasi” z DPS w Jarosławiu przyjechali na przegląd z jasełkami Narodzenia czas.
Przegląd rozpoczęła uroczysta msza św., a zakończyła zabawa karnawałowa przy dźwiękach zespołu „Patent”. Na wydarzeniu nie zabrakło władz powiatowych, gminy Fredropol, szefostwa DPS-ów z regionu i przedstawicieli samorządowych i rządowych instytucji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze