Przemyscy seniorzy poszli w ślady swoich kolegów i koleżanek skupionych w organizacjach seniorskich z innych miast, m.in. Krakowa, i zorganizowali ciekawe wydarzenie, dedykowane przedstawicielom tej części przemyskiej społeczności, która lata młodości dawno ma za sobą.
Mowa o pierwszej edycji Przemyskich Senioraliów, które odbyły się 1 października – w Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Na wydarzeniu, zorganizowanym przez Przemyską Radę Seniorów, bawiło się ponad 300 osób. Poprzedziła je[paywall] okolicznościowa msza św. odprawiona w parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy na Błoniach.
Po niej przemyscy seniorzy przenieśli się do hali sportowej, gdzie wydarzenie oficjalnie otworzył prezydent Wojciech Bakun, przekazując na ręce przewodniczącej Przemyskiej Rady Seniorów Anny Hayder klucze do bram miasta i życząc dobrej zabawy.
– Bramy miasta są dla seniorów zawsze otwarte. Od 2019 roku, kiedy spotykałem się z przemyskimi seniorami, słyszałem od nich jedno. Mianowicie, że seniorzy nie chcą spędzać czasu tylko w domu czy w poradniach lekarskich, ale chcą się też pobawić i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i z tego życia korzystać. Nie ma w tym niczego dziwnego – powiedział.
Do słów tych dołączył się także przewodniczący przemyskiej rady miasta Robert Bal, składając seniorom życzenia w imieniu przemyskich radnych. – Jesteśmy pod wrażeniem Państwa aktywności, witalności i uśmiechu. Bądźcie tacy jak najdłużej – dodał.
Dla przemyskich seniorów wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”. Ponadto mogli oni wysłuchać też pogadanek o żywieniu i o bezpieczeństwie, przygotowanych przez funkcjonariuszy przemyskiej komendy policji i ratowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.
Była też okazja do wykonania podstawowych badań lekarskich i integracji przy tańcach i muzyce. Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się pokaz strojów z epoki oraz degustacja okolicznościowego tortu.
Podczas spotkania przypomniano też, że Przemyśl, biorący udział w Programie Gmina Przyjazna Seniorom, plasuje się w pierwszej dwudziestce najbardziej aktywnych i służących seniorom miast.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze