Reklama

Infrastruktura sportowa pnie się w górę

Zgodnie z planem postępuje budowa boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem przy Zespole Szkół im. Aleksandra Fredry w Nienadowej. Nowoczesna przestrzeń do aktywności sportowej, jaką zyskają uczniowie i mieszkańcy, to efekt realizacji programu „Olimpia”.

Rządowy program „Olimpia”, zapoczątkowany w 2023 r., został okrzyknięty przez resort sportu „największym programem wsparcia budowy infrastruktury sportowej w historii Polski”. Na jego realizacji zyskać mają uczniowie i szkoły. Przedsięwzięcie zakłada bowiem wyposażenie ich w pełnowymiarowe funkcjonalne sale gimnastyczne, dające pole do różnego rodzaju aktywności sportowych. Ich budowa przewidziana jest na lata 2023 – 2025, mają powstać na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Dotacja na dofinansowanie takich zadań może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z ich realizacją. Może być wykorzystana na budowę nowego boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem lub budowę zadaszenia na boisku już istniejącym.
Przykładem pierwszego typu obiektu jest  inwestycja powstająca przy Zespole Szkół im. Aleksandra Fredry w Nienadowej, obejmująca budowę hali z boiskiem wielofunkcyjnym, wyposażeniem sportowym, parkingami, zapleczem sanitarno-szatniowego i kotłownią. Z każdym dniem nabiera ona tempa, by już wkrótce szkolna społeczność mogła odbywać lekcje wuefu w profesjonalnie zaaranżowanej przestrzeni.

Do tej pory wylano fundamenty, wykonano zbrojenia, na których wylano płytę boiska. Do przodu posuwają się też prace związane z instalacjami – sanitarnymi i elektrycznymi zewnętrznymi. Te są wykonane w 30 procentach. W 80 procentach zrealizowana jest[paywall] też już podbudowa pod parkingi i chodniki. W drugim tygodniu listopada odbyło się spotkanie koordynacyjne dotyczące realizacji tej inwestycji z udziałem: kierownika budowy Sebastiana Matery, inżyniera kontraktu Pawła Włoszczaka, inspektora nadzoru inwestycyjnego Jerzego Madery, dyrektora Zespołu Szkół im. Aleksandra Fredry w Nienadowej Krzysztofa Kiełbasy oraz naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Przemyślu Piotra Worosza.

Reklama

Przed wykonawcą jeszcze takie zadania, jak: budowa  chodników, fundamentów pod zaplecze socjalne oraz zbiorników LPG, a także kontynuacja prac instalacyjnych wodno-kanalizacyjnych i energetycznych. W planach jest również wymiana dwóch hydrantów na nowe.

Budowa nowej hali sportowej ma się zamknąć w kwocie blisko 5 mln zł. 2,2 mln zł pokryje Skarb Państwa, resztę samorząd powiatu przemyskiego.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/11/2024 14:39
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama