W piątek, 17 kwietnia, w budynku Muzeum Archidiecezjalnego w Przemyślu odbędzie się IV Seminarium Stowarzyszenia Muzealników Rzeczypospolitej Polskiej. Wydarzenie rozpocznie się o g. 9:30, a do Przemyśla tego dnia zjadą muzealnicy i historycy z całej Polski.
Seminarium (na które wstęp jest wolny – przyp. red.) podzielone będzie na trzy części, podczas których swoje prelekcje prowadzić będą przedstawiciele znaczących polskich muzeów i uniwersytetów:
Wykłady będą poruszały wiele kwestii i pytań, począwszy od tego czy zawód muzealnika jest i będzie potrzebny w przyszłości, po zastanowienie się nad rolą muzealnictwa w kontekście propozycji zmian legislacyjnych.
Między wykładami odbędzie się również debata otwarta, w czasie której słuchacze będą mogli prowadzić dyskusję z prelegentami.
Kolejną atrakcją tego dnia będzie zwiedzanie Muzeum Archidiecezjalnego oraz podziemi Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela.
Miłosz Borzęcki
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze