Reklama

Japońska niedziela w Krasiczynie

10/08/2016 13:00

W minioną niedzielę, 7 bm., na zamku w Krasiczynie odbyła impreza z okazji XVI Festiwalu Kultury Japońskiej (z elementami kultury Indii i Chin). Atrakcji było wiele nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Poza przeżyciami związanymi z artystyczną stroną festiwalu można było wziąć udział w warsztatach orgiami, japońskiej kaligrafii, ludowego tańca japońskiego i przygotowywania sushi.


fot.Kamil Jacek Zarański
Zebrani mogli podziwiać tradycyjny taniec japoński (także do kompozycji europejskich) w wykonaniu Mao Asuka.

Letni powiew Japonii – bo pod takim hasłem odbywa się impreza – zgromadził na krasiczyńskim dziedzińcu sporą grupę sympatyków i wielbicieli kultury rodem z kraju kwitnącej wiśni.

Okazuje się, że miejsce[paywall], tak przecież od nas odległe geograficznie, historycznie i kulturowo, potrafi poprzez sztukę stworzyć z nami nić porozumienia. Imprezy takie jak ta sprawiają, że świat wydaje się być nieco mniejszy. Uświadamiają bowiem, że towarzyszą nam te same refleksje i to samo zamiłowanie do piękna. 

Ciekawym punktem programu był wykład mieszkającej w Polsce Japonki Chie Piskorskiej „Omotenashi – gościnność po japońsku”. W dalszej części imprezy miały miejsce występy artystyczne, na skrzypcach zagrał m.in. Jin Matsuno z Japonii, a na fortepianie Atsuko Ogawa.

Uczestnicy obejrzeli też tradycyjny taniec japoński (także do kompozycji europejskich) w wykonaniu Mao Asuka. Finałową atrakcją była emisja filmu anime Maiburidzi no ito w reżyserii Koji Yamamura, połączona ze spektaklem medialnym w wykonaniu utalentowanej i mającej już na swoim koncie występy w 52 krajach grupy Toranoko.


kjz
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama