Z tej okazji w czwartek, 22 czerwca, na jarosławskim Rynku odbył się uroczysty apel i piknik wojskowy.
Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła msza św. w intencji żołnierzy i pracowników w kolegiacie jarosławskiej. Następnie uczestnicy wydarzenia zgromadzili się na Rynku, gdzie został odczytany apel pamięci oraz wybrzmiała salwa honorowa. Podczas części głównej wręczono odznaczenia, wyróżnienia i nagrody.
Zwieńczeniem uroczystości na Rynku była defilada pododdziałów i piknik wojskowy. Żołnierze prezentowali sprzęt i rozmawiali z mieszkańcami.
Dzień wcześniej w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbyła się uroczysta gala, podczas której uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat historii powstania i funkcjonowania Garnizonu Jarosław oraz koncertu patriotycznego, a także obejrzeli wystawę okolicznościową.
Wojskowa uroczystość była także okazją do przekazania obowiązków szefa 21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej. Nowym dowódcą został mjr Radosław Jezierski.

fot.MD
Głównym punktem jubileuszowych obchodów był uroczysty apel na jarosławskim Rynku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze