Reklama

Jarosławskiego PSONI uhonorowane

17/12/2018 09:30

Rady działalności pożytku publicznego dwa razy do roku spotykają się na konwentach wyjazdowych, odwiedzając najlepiej działające organizacje pozarządowe w regionie. Pod koniec listopada członkowie rad spotkali się w ośrodku jarosławskiego PSONI, co traktować należy jako uhonorowanie działalności tej organizacji.

Rady działalności pożytku publicznego to swego rodzaju łącznik pomiędzy administracją samorządową a organizacjami non-profit w regionie. Spotykają się 6 razy w roku na wspólnych konwentach, dwie takie sesje są wyjazdowe. Z taką też mieliśmy do czynienia w dniach 27 i 28 listopada[paywall] . Członkowie rad przy udziale pełnomocnika rządu do spraw społeczeństwa obywatelskiego Adama Lipińskiego, marszałka województwa Władysława Ortyla, posłanki ziemi jarosławskiej Annny Schmidt-Rodziewicz oraz starosty Tadeusza Chrzana rozmawiali o swoich problemach najpierw w Markowej, a następnego dnia w jarosławskim ośrodku PSONI. Warto podkreślić, że wybór ośrodka przy Wilsona 6 jest formą nobilitacji stowarzyszenia, które je prowadzi, bo konwenty wyjazdowe są organizowane w miejscach, gdzie swoje siedziby mają najprężniej działające organizacje typu non-profit w regionie.

O problemach NGO z ministrem i marszałkiem

W ramach konwentu odbył się szereg odczytów, paneli dyskusyjnych i warsztatów. W Jarosławiu tematem przewodnim była dyskusja o przyszłości rad pożytku oraz ich roli w budowaniu dialogu obywatelskiego. Mówiono też min. o problemach organizacji pozarządowych z rozliczaniem projektów unijnych, minister Adam Łapiński opowiadał o działaniach gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego na rzecz organizacji pozarządowych, zaś Władysław Ortyl relacjonował działania urzędu marszałkowskiego na tym polu. Przypominał też, że jednym z tematów najbliższego posiedzenia sejmiku wojewódzkiego będą innowacje w formie działania i współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Reklama

Dopełnieniem konwentu było zwiedzanie kompleksu należącego do Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zebrani, w tym minister Łapiński, obejrzeli Dzienny Dom Pomocy, ciastkarnię Manufaktura Smaku oraz Galerię Przedmiotu.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama