Reklama

Jawornik Polski znowu miastem. – Postawiliśmy kropkę nad „i”. Cieszymy się – usłyszeliśmy.

– Nic z nieba nam nie spadnie. Jesteśmy tego świadomi. Tylko od nas zależy, jak wykorzystamy te kilka dodatkowych szans, które w związku ze zmianą statusu na miejski się przed nami pojawiło – powiedział burmistrz Jawornika Polskiego Stanisław Petynia kilka dni po tym, jak oficjalnie ogłoszony został fakt odzyskania przez tę miejscowość praw miejskich.

Jak się Pan czuje w roli burmistrza?

– Powiem szczerze, bez zmian. Od samego początku celem nie była zmiana tytułów, dlatego nie czuję różnicy. Praca jest ta sama, jaka była przed zmianą statusu Jawornika Polskiego na miejski.

Czuje Pan osobistą satysfakcję, że po latach udało się w końcu odzyskać prawa miejskie? Jawornik był przecież miastem przez ponad 400 lat...

– Myślę, że tak, tym bardziej, że moi poprzednicy, jak i były przewodniczący rady mieli takie marzenia i próbowali iść w tym kierunku, ale za każdym razem na czymś się to zatrzymywało i kończyło fiaskiem. Nam się udało.

Reklama

Jeszcze na początkowym etapie starań o przywrócenie praw miejskich podkreślał Pan, że w tych zmianach upatruje się poszerzenia możliwości inwestycyjnych. Czy rzeczywiście w tym względzie należy się spodziewać konkretnych korzyści?

– Ta zmiana jest istotna nie tylko dla każdego mieszkańca Jawornika, ale też właściciela nieruchomości tu położonych. Wszystkie działki w obrębie miasta są bowiem od teraz wyłączone spod jurysdykcji Ustawy o ochronie gruntów rolnych. A ustawa ta...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 76% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama