Reklama

Jest wykonawca przebudowy Ablewicza. Finał prac w sierpniu

W lutym tego roku informowaliśmy o zakończonych sukcesem staraniach władz Przeworska o zdobycie funduszy na kompleksową przebudowę ulicy ks. prał. A. Ablewicza. Dziś wiadomo już, kto i za ile zrealizuje inwestycję. 20 kwietnia podpisana została umowa z wykonawcą.

Projekt techniczny, zakładający przebudowę ulicy Ablewicza oraz ulicy Szkolnej, przygotowany został jeszcze w 2017 roku, jednak został zrealizowany jedynie częściowo. Drugą z wymienionych ulic wyremontowano w 2019 roku.

Z kolei wniosek na przebudowę Ablewicza pod koniec[paywall] września ubiegłego roku trafił na biurko decydentów w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Dorzecze Mleczki, zyskując przychylność.

Na realizację przedsięwzięcia udało się zdobyć dotację w wysokości 77 tys. 480 zł z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (w ramach PROW na lata 2014-2020). Stosowną umowę w tej sprawie parafowali wówczas włodarz Przeworska Leszek Kisiel i skarbnik Dorota Jarosz.

Teraz przyszedł czas na konkrety. We wtorek, 20 kwietnia, podpisano umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą inwestycji. To firma F.H.U. A.S. Bruk Andrzej Słomiany z Woli Zarczyckiej. Jej oferta została uznana za najkorzystniejszą, uzyskując 100 punktów.

Wartość inwestycji po przetargu została ustalona na kwotę 154 tys. 384,44 zł. Niewiele poniżej tej punktacji znalazła się oferta firmy Usługi Remontowo-Budowlane Krzysztof Balawender ze Studziana (99,85 pkt), która zaproponowała jedynie niewiele wyższą cenę, a najmniej uzyskała ich firma Dro-Bruk z Gniewczyny Trynieckiej (96,80).

Jak informuje przeworski ratusz, plany remontowe obejmują całą ulicę Ablewicza, a więc odcinek od drogi krajowej nr 4 do murów Bazyliki pw. Ducha Świętego. W pierwszej kolejności mają zostać przeprowadzone roboty rozbiórkowe, a następnie położona nowa nawierzchnia drogi z kostki brukowej (510 m kw. powierzchni) i chodnik.

W ramach przebudowy wykonane ma być także odwodnienie wraz z przebudową krat ściekowych oraz regulacja istniejących urządzeń w pasie drogowym.

Reklama

Ratusz zakłada, że prace związane z inwestycją uda się zakończyć w wakacje – w sierpniu br.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    12Pro - niezalogowany 2021-05-02 11:54:49

    Przepraszam, a ci na zdjęciu to lekarze? Chirurdzy może? Bo tak się zamaskowali, że trudno poznać kto jest kto.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mily - niezalogowany 2021-05-27 14:50:10

    W sierpniu to najwyżej będzie przerwa w budowie:D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama