5 czerwca br. oddane zostały do użytku fragmenty dróg gminnych w Kupiatyczach w gminie Fredropol. Do zrobienia pozostały jeszcze drogi w Nowych Sadach i Siedliskach i – zdaniem władz – stan nawierzchni dróg w całej gminie będzie bez zastrzeżeń.
– Droga, dojazdy do domostw i do cmentarza w Kupiatyczach to ważne inwestycje za około 400 tysięcy złotych. Dostaliśmy dofinansowanie z Samorządowego Funduszu Dróg. Dodatkowo, niemal w tym samym czasie, wykonaliśmy nową nawierzchnię dróg w Kłokowicach i Nowosiółkach. Za własne pieniądze[paywall]. Teraz przygotowujemy się do złożenia wniosku o dotację z tego samego funduszu na remonty sporych fragmentów dróg w Nowych Sadach i Siedliskach. Mamy już całą dokumentację i kosztorys. Łączny koszt to ponad milion złotych. I wówczas będziemy już mogli się pochwalić, że na niemal całym terenie naszej gminy nawierzchnie dróg będą jak spod igły – powiedział wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek.
Przyznać trzeba, że inwestycje drogowe w ostatnich latach władzom gminnym się udawały. Niewiele jest takich na Podkarpaciu, które mogłyby się pochwalić niemal w całości wyremontowanymi drogami.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.pff, w gminie wszystko wygląda lepiej niż w mieście
a sraja do potoka w kniazycach i darowicach bo ni e maja szamb i tym samym nie wywoza do oczyszczalni poza wyjatkami,
Stan drogi za Wiarem z Nowosiółk do Huwnik jest jakby po bombardowaniu. Kratery w której można urwać koło. A tu takie bzdury. Powiat "swoja część" naprawił a gmina ma to daleko gdzieś bo do wyborów daleko. Swoją drogą w jakim jeszcze kraju droga pomiędzy dwoma miejscowościami ma dwóch zarządców. Pół drogi jest gminne a pół powiatu. Zawsze można to podzielić na trzy i pochwalić się tym najlepszym
A w sąsiedniej gm Bircza drogi dojazdowe są w fatalnym stanie .O asfaltach to można pomarzyć ,o samochód żwiru nie można się doprosić .
Dywanik jak dywanik trochę podziurawiony niema się czym chwalić bo co roku łatają a dziury i tak są. Siedliska? W gminie Fredropol dziwne. Ale ok może tam też zrobione i dlaczego sie nie pochwalić nawet nie swoimi zasługami. Jeszcze godna pochwały jest kanalizacja w gminie Fredropol szczególnie w Darowicach i Kniażycach. Również szczególną uwagę też może przykuć stan niektórych świetlic wiejskich. Ale za to urząd gminy trzeba powiększyć bo to jest niecierpiąca zwłoki inwestycja. PORAŻKA!!! Ale chwalić się i do gazety wypisywać cóż za skromność. ????
A jak żeśta dworek Fredry zrujnowały to szkoda słów.
pff, w gminie wszystko wygląda lepiej niż w mieście
a sraja do potoka w kniazycach i darowicach bo ni e maja szamb i tym samym nie wywoza do oczyszczalni poza wyjatkami,
W sierakoścach