Reklama

Jubiler, Omega i Wieróżka numerem jeden [ZDJĘCIA]

Kwalifikacje do Mistrzostw Polski koni huculskich miały miejsce w przedostatni weekend czerwca w Chorzowie koło Jarosławia. W dwudniowych zawodach zmierzyło się około 60 koni tej rasy.

Imprezę poprowadził i nadzorował dyrektor Okręgowego Związku Hodowców Koni Marek Gibała, a patronował jej starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Ścieżka Huculska na Śmidowej w Chorzowie zgromadziła około 30 ekip z 5 województw. W 4 rozegranych konkursach zaprezentowało się łącznie blisko 60 koni. Pierwszego dnia rozegrano czempionat hodowlany ogierów i klaczy. Najpiękniejszego ogiera i najpiękniejszą klacz na płycie wyłoniła trzyosobowa komisja w składzie: Andrzej Kosior, Teresa Pracuch i Jan Płocica. Wygrali Jubiler i Omega. Z kolei po południu, w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych, rozegrano ścieżkę huculską – będącą przepustką do Mistrzostw Polski koni huculskich. Tę rywalizację[paywall] wygrał Konrad Pelc z Małkowic koło Przemyśla na „Wieróżce”, którą wybrano 2. wiceczempionem wśród klaczy. Natomiast drugiego dnia imprezy odbyła się próba dzielności dla młodych koni. Zwycięsko, klasyfikując się na 1. miejscu, wyszedł z niej 3-letni Otryt.

Nagrody i trofea dla zwycięzców wręczyli uroczyście wójt gminy Roźwienica Tomasz Kotliński, sołtys Chorzowa Marek Rogus, radna gminy Roźwienica Agnieszka Motyka oraz przedstawiciel komisji konkursowej Jan Płocica. Gospodarzem wydarzenia był Bogdan Malec, który wraz z rodziną prowadzi Hodowlę Konia Huculskiego i Kuca Szetlanda w Chorzowie. W organizacyjnych wysiłkach wspierali go natomiast: Polski Związek Hodowców Konia Huculskiego i OSP w Chorzowie.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama