Reklama

Jubileusz 60-lecia KGW przy dźwiękach kolęd [ZDJĘCIA]

Sobota, 24 stycznia, w Nowosielcach była dniem pamiętnym. To za sprawą niemałego święta tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich. Obchodziło ono 60-lecie istnienia.

Wydarzenie zgromadziło, rzecz jasna, licznie zebrane  przedstawicielki kół gospodyń z terenu gminy Przeworsk oraz zaproszonych gości, m.in. członka zarządu powiatu Tomasza Huca czy radnych: Agnieszkę Bukową-Jedynak, Wiesława Bukowskiego i Jana Wilka. Uroczystość uświetniły jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowosielcach, które wprowadziły świąteczną, pełną radości i ciepła atmosferę. Nie mogło zabraknąć wspólnego wspominania historii KGW, krojenia jubileuszowego tortu oraz kolędowania.

Koła gospodyń wiejskich od dziesięcioleci pełnią kluczową rolę w życiu społecznym polskiej wsi. To organizacje łączące pokolenia, pielęgnujące lokalne dziedzictwo i aktywnie angażujące się w rozwój swoich miejscowości. Dzięki energii i zaangażowaniu członkiń oraz członków KGW wiele tradycji, smaków i zwyczajów jest przekazywanych dalej.

Reklama

KGW w Nowosielcach gratulujemy i życzymy samych sukcesów i satysfakcji płynącej z działalności.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/02/2026 09:31
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama