Sobota, 24 stycznia, w Nowosielcach była dniem pamiętnym. To za sprawą niemałego święta tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich. Obchodziło ono 60-lecie istnienia.
Wydarzenie zgromadziło, rzecz jasna, licznie zebrane przedstawicielki kół gospodyń z terenu gminy Przeworsk oraz zaproszonych gości, m.in. członka zarządu powiatu Tomasza Huca czy radnych: Agnieszkę Bukową-Jedynak, Wiesława Bukowskiego i Jana Wilka. Uroczystość uświetniły jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowosielcach, które wprowadziły świąteczną, pełną radości i ciepła atmosferę. Nie mogło zabraknąć wspólnego wspominania historii KGW, krojenia jubileuszowego tortu oraz kolędowania.
Koła gospodyń wiejskich od dziesięcioleci pełnią kluczową rolę w życiu społecznym polskiej wsi. To organizacje łączące pokolenia, pielęgnujące lokalne dziedzictwo i aktywnie angażujące się w rozwój swoich miejscowości. Dzięki energii i zaangażowaniu członkiń oraz członków KGW wiele tradycji, smaków i zwyczajów jest przekazywanych dalej.
KGW w Nowosielcach gratulujemy i życzymy samych sukcesów i satysfakcji płynącej z działalności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze