W święto Trzech Króli, 6 stycznia br., zainaugurowany zostanie sezon na stoku narciarskim na przemyskim Zniesieniu.
Pogoda w ostatnich dniach sprzyjała, więc trasy zjazdowe zostały dobrze przygotowane i nic nie stało na przeszkodzie, aby wszyscy chętni rozpoczęli szusowanie. Oficjalne otwarcie o godzinie 9. Od 3 stycznia br. natomiast działa już ośla łączka.
Zapraszamy!
W tym sezonie obowiązują nowe stawki za korzystanie ze stoku i kolejki linowej. Będzie drożej. 1 przejazd kosztować będzie 10 zł (8 zł dla posiadaczy Przemyskiej Karty Mieszkańca). W poprzednim sezonie to odpowiednio 8 zł i 7 zł. Na 50 przejazdów będzie trzeba wydać 320 zł (260 zł dla posiadaczy karty). W zeszłym sezonie trzeba było za to zapłacić odpowiednio 275 zł i 250 zł. Za 100 przejazdów chętny musi wysupłać 525 zł (420 zł). W poprzednim sezonie były to kwoty odpowiednio – 413 zł i 375 zł. Bilet 2-godzinny to koszt rzędu 75 zł (65 zł dla posiadaczy karty). W poprzednim sezonie były to kwoty odpowiednio – 66 zł i 60 zł. Bilet 4-godzinny to koszt 95 zł (85 zł dla posiadaczy karty). W poprzednim sezonie były to kwoty odpowiednio – 88 zł i 80 zł. Bilet całodniowy to obecnie koszt 115 zł (100 zł). W zeszłym sezonie – 110 zł (100 zł).
Trochę niezrozumiała natomiast jest decyzja o podwyżce cen dla uczniów przemyskich szkół. Szkół, które przecież borykają się ze sporymi problemami finansowymi.
Placówki oświatowe mogą wykupić tzw. karnet szkolnym, który będzie ważny w godzinach od 9 do 14. Dotyczy szkół, dla których organ prowadzący jest miasto Przemyśl, po wcześniejszym pisemnym zgłoszeniu do POSiR wraz z listą uczniów podpisaną przez dyrektora szkoły.
W zeszłym sezonie cena biletu od osoby (ucznia) to 20 zł. W tym sezonie cena wzrosła o 25 procent i cena biletu od osoby (ucznia) to 25 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze