26 marca br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kompleksu basenów przy ulicy Sanockiej w Przemyślu.
Koszt inwestycji to prawie 74 mln zł, z czego prawie 50 mln zł to kredyt zaciągnięty przez miasto na ten cel, zaś 30 mln zł to dofinansowanie z „Polskiego Ładu”, programu rządu Prawa i Sprawiedliwości.
– Nie bez powodu poprosiliśmy na tę uroczystość młodzież. Zapisujemy dzisiaj kolejną kartę historii miasta. Marzymy, aby ten basen powstał w ciągu najbliższych dwóch lat i ogromnie wierzę, że tak się stanie. Już w tym roku będzie można zobaczyć pnące się mury obiektu
– stwierdził prezydent miasta Wojciech Bakun.
– To dla mnie osobiście także wzruszająca chwila. Cieszę się, że jako firma możemy się zapisać w historii Przemyśla. Będziemy mieć swój wkład w kolejny obiekt basenowy w naszym województwie. Kilka już wybudowaliśmy. Muszę to powiedzieć: to będzie najpiękniejszy, największy i najnowocześniejszy kompleks tego typu na Podkarpaciu
– dodał prezes „Texom” sp. z o.o. w Krakowie Krystian Woś.
W kapsule czasu zamknięty został m.in. akt erekcyjny. Symboliczną kielnię „zarzucili” niemal wszyscy zaproszeni goście. Tuż po świętach wielkanocnych rozpocznie się wielka praca.
Szerzej w jutrzejszym numerze ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dlaczego tak blisko głównej drogi? Dlaczego w miejsce wielkiego lodowiska, które można było wyremontować? Przecież jest tyle miejsca za parkingiem w kierunku Sanu. Już widzę te wielkie korki samochodów próbujących wydostać się na Zasanie.
20 lat wstecz Jarosław wybudował swoje baseny za 14 mln zł. W ubiegłym roku nie mieli pieniędzy na płace dla ratowników. Również blisko 20 lat wstecz rozpoczęto budowę stoku narciarskiego w mieście , jakie były koszty to może ktoś wie, w rok w rok przynosi straty.Może się mylę, czy do chwili obecnej stok kosztował miasto ze 150 mln zł? Może trochę więcej ? To jest pomnik jaki sobie wystawił poprzedni prezydent miasta a który prawdopodobnie do dzisiaj spłacamy. Nie wiem kiedy kończy się resurs techniczny wyciągu,po tej dacie trzeba go będzie oddać do remontu kapitalnego lub na złom. A zdaje się że kupiony był jako po remoncie. No cóż,cieszmy się budową basenów, w końcu to tylko 50 mln kredytu, no z odsetkami 80mln ? Co z tego, to pestka ,jak kiedyś mawiano.
Dlaczego tak blisko głównej drogi? Dlaczego w miejsce wielkiego lodowiska, które można było wyremontować? Przecież jest tyle miejsca za parkingiem w kierunku Sanu. Już widzę te wielkie korki samochodów próbujących wydostać się na Zasanie.
20 lat wstecz Jarosław wybudował swoje baseny za 14 mln zł. W ubiegłym roku nie mieli pieniędzy na płace dla ratowników. Również blisko 20 lat wstecz rozpoczęto budowę stoku narciarskiego w mieście , jakie były koszty to może ktoś wie, w rok w rok przynosi straty.Może się mylę, czy do chwili obecnej stok kosztował miasto ze 150 mln zł? Może trochę więcej ? To jest pomnik jaki sobie wystawił poprzedni prezydent miasta a który prawdopodobnie do dzisiaj spłacamy. Nie wiem kiedy kończy się resurs techniczny wyciągu,po tej dacie trzeba go będzie oddać do remontu kapitalnego lub na złom. A zdaje się że kupiony był jako po remoncie. No cóż,cieszmy się budową basenów, w końcu to tylko 50 mln kredytu, no z odsetkami 80mln ? Co z tego, to pestka ,jak kiedyś mawiano.