Reklama

Kamień węgielny wmurowany, kapsuła zamurowana. Czekamy na basen! [ZDJĘCIA]

26 marca br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kompleksu basenów przy ulicy Sanockiej w Przemyślu.

Koszt inwestycji to prawie 74 mln zł, z czego prawie 50 mln zł to kredyt zaciągnięty przez miasto na ten cel, zaś 30 mln zł to dofinansowanie z „Polskiego Ładu”, programu rządu Prawa i Sprawiedliwości.

– Nie bez powodu poprosiliśmy na tę uroczystość młodzież. Zapisujemy dzisiaj kolejną kartę historii miasta. Marzymy, aby ten basen powstał w ciągu najbliższych dwóch lat i ogromnie wierzę, że tak się stanie. Już w tym roku będzie można zobaczyć pnące się mury obiektu

– stwierdził prezydent miasta Wojciech Bakun.

Reklama

–  To dla mnie osobiście także wzruszająca chwila. Cieszę się, że jako firma możemy się zapisać w historii Przemyśla. Będziemy mieć swój wkład w kolejny obiekt basenowy w naszym województwie. Kilka już wybudowaliśmy. Muszę to powiedzieć: to będzie najpiękniejszy, największy i najnowocześniejszy kompleks tego typu na Podkarpaciu

– dodał prezes „Texom” sp. z o.o. w Krakowie Krystian Woś.

W kapsule czasu zamknięty został m.in. akt erekcyjny. Symboliczną kielnię „zarzucili” niemal wszyscy zaproszeni goście. Tuż po świętach wielkanocnych rozpocznie się wielka praca.

Reklama

 

Szerzej w jutrzejszym numerze ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/03/2024 16:30
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kgocko_585 2024-03-26 22:15:32

    Dlaczego tak blisko głównej drogi? Dlaczego w miejsce wielkiego lodowiska, które można było wyremontować? Przecież jest tyle miejsca za parkingiem w kierunku Sanu. Już widzę te wielkie korki samochodów próbujących wydostać się na Zasanie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jerzy811_496 2024-03-26 23:18:33

    20 lat wstecz Jarosław wybudował swoje baseny za 14 mln zł. W ubiegłym roku nie mieli pieniędzy na płace dla ratowników. Również blisko 20 lat wstecz rozpoczęto budowę stoku narciarskiego w mieście , jakie były koszty to może ktoś wie, w rok w rok przynosi straty.Może się mylę, czy do chwili obecnej stok kosztował miasto ze 150 mln zł? Może trochę więcej ? To jest pomnik jaki sobie wystawił poprzedni prezydent miasta a który prawdopodobnie do dzisiaj spłacamy. Nie wiem kiedy kończy się resurs techniczny wyciągu,po tej dacie trzeba go będzie oddać do remontu kapitalnego lub na złom. A zdaje się że kupiony był jako po remoncie. No cóż,cieszmy się budową basenów, w końcu to tylko 50 mln kredytu, no z odsetkami 80mln ? Co z tego, to pestka ,jak kiedyś mawiano.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama