Reklama

Kanalizują dwie ulice. Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość

Kierowcy psioczą, bo na ulicy 3 Maja tworzą się korki większe niż zwykle. Wszystko przez budowę kanalizacji ciągnącej się od skrzyżowania z ulicą Lelewela do ulicy 29 Listopada, na wysokości parkingu przy jednostce wojskowej.

Budowa kanalizacji na tych dwóch miejskich ulicach to element projektu pod nazwą „Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Przemyślu”. Składa się z sześciu inwestycji. Łączny koszt to 9 mln 450 tys. zł, z czego unijne dofinansowanie to kwota 6 mln 24 tys. 375 zł, zaś pożyczka z Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 3 mln 425 tys. 625 zł[paywall].

Umowa na budowę kanalizacji na 3 Maja i 29 Listopada podpisana została 10 lipca ub.r. 20 września ub.r. przekazany został wykonawcy (Inżynieria Rzeszów SA) plac budowy. Rozpoczęto wówczas roboty związane z budową komory włączeniowej oraz odcinka kanału ogólnospławnego przy ul. 29 Listopada na długości ok. 190 m. Całość kosztować będzie 824 tys. 100 zł. Przez kilka miesięcy utrudnień nie było... Do czasu. Korki zaczęły pojawiać się kilka tygodni temu.

Reklama

W połowie drogi

– Obecnie jesteśmy w połowie drogi. Wykonaliśmy 51 procent przewidzianej do realizacji długości sieci kanalizacji ogólnospławnej. Roboty przebiegają zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem – tłumaczy prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu Ryszard Lewandowski. – Zarówno na tych dwóch ulicach, jak i pozostałych, które obejmuje projekt ogólny, podstawowym celem jest poprawa stanu środowiska naturalnego wraz z usprawnieniem zarządzania majątkiem sieciowym. Spełniamy tym samym wymagania Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych – dodał.

Koniec prac przewidywany jest na trzeci kwartał br., czyli można mieć nadzieję, że zakończą się – być może – na wakacjach. Na razie kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Kiedyś musi to zostać zrobione.

Reklama

Koniec całości w 2020 r.

W ramach wspomnianego projektu zrealizowanych zostanie łącznie osiem kontraktów, w tym: pięć dotyczących wykonania robót budowlanych, dwa związane z pełnieniem funkcji inżyniera kontraktu i jeden służący usprawnieniu systemu zarządzania majątkiem sieciowym PWiK-u. – Realizacja całości zdecydowanie wpłynie na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji przedostających się do wód i gleby oraz zniwelowanie niedoborów gospodarki wodno-ściekowej w Przemyślu. W konsekwencji będzie to miało przełożenie na zaspokojenie potrzeb i poprawę warunków życia mieszkańców, przedsiębiorców, a także turystów przybywających do naszego regionu – podsumował R. Lewandowski.

Realizację projektu zaplanowano na lata 2017 – 2020.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2019-02-25 20:19:05

    A kiedy zostanie wybudowany upust burzowy do Sanu na Zasaniu . Co roku zalewane są mieszkania , piwnice , garaże , podwórze ulice na ul św Józefa , Skargi , Barskiej , św Jana , Żeromskiego i paru innych . Przez 15 lat były prezydent obiecywał wybudowanie upustu burzowego , ciekawe ile nowy prezydent będzie obiecywał .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rudaan1_182 2019-02-25 20:39:51

    Korki, a właściwie całodniowy korek to jest na ul.Borelowskiego. Wytyczono tędy objazd, ale żeby zmienić cykle sygnalizacji przy Borelowskiego/29Listopada to już mądrych nie było.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2019-02-25 20:46:33

    Zaraz, zaraz ale tu jest planowane skrzyżowanie z przebiciem do ul Okrzei i co za kilka lat znowu będzie rycie ulic i przebudowa kanalizacji itd , czy ktoś myśli w tym mieści e?????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama