Reklama

Kiedy ruszą zimowe atrakcje?

Wyjątkowo wczesne w tym roku nadejście zimy sprawiło, że wielu mieszkańców zaczęło dopytywać o datę otwarcia zimowych atrakcji w grodzie nad Sanem. Szczególnie, że z lodowiskiem zdążył już ruszyć Jarosław, na swoje obiekty w postaci stacji narciarskiej i lodowiska zaprosił też Arłamów. Pytanie, kiedy przemyślanie będą mogli z zimowych szaleństw skorzystać u siebie, wydaje się więc jak najbardziej zasadne.

By zaspokoić ciekawość mieszkańców, o obie kwestie zapytaliśmy szefową Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gretę Ostrowską.

Lodowisko zostało przemyślanom obiecane w momencie, kiedy przekazywano wykonawcy teren pod budowę miejskiego basenu. Inwestycja zakładała bowiem wyburzenie istniejącego. Zapewniono jednak, że mieszkańcy mimo to będą mieli możliwość pojeżdżenia na łyżwach, tyle że w nieco innym miejscu. I te obietnice miasto zamierza spełnić.

– Lodowisko będzie się znajdowało w obrębie byłego lodowisko, za terenem budowy – zaraz przy parkingu. Jest cały czas przygotowywane. Chcemy przygotować podłoże tak, żeby posłużyło przez kolejne 4 – 5 lat, a więc przez okres całej budowy basenu. Nie chcemy rozkładać lodowiska na parkingu, bo mamy zimę, która na razie zapowiada się bardzo dobrze i nie chcielibyśmy zabierać miejsc parkingowych klientom. Lodowisko nie będzie niestety zadaszone, bo wiązałoby się to z trudnymi do przejścia procedurami. Będzie natomiast wyposażone...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 75% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama