Wyjątkowo wczesne w tym roku nadejście zimy sprawiło, że wielu mieszkańców zaczęło dopytywać o datę otwarcia zimowych atrakcji w grodzie nad Sanem. Szczególnie, że z lodowiskiem zdążył już ruszyć Jarosław, na swoje obiekty w postaci stacji narciarskiej i lodowiska zaprosił też Arłamów. Pytanie, kiedy przemyślanie będą mogli z zimowych szaleństw skorzystać u siebie, wydaje się więc jak najbardziej zasadne.
By zaspokoić ciekawość mieszkańców, o obie kwestie zapytaliśmy szefową Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gretę Ostrowską.
Lodowisko zostało przemyślanom obiecane w momencie, kiedy przekazywano wykonawcy teren pod budowę miejskiego basenu. Inwestycja zakładała bowiem wyburzenie istniejącego. Zapewniono jednak, że mieszkańcy mimo to będą mieli możliwość pojeżdżenia na łyżwach, tyle że w nieco innym miejscu. I te obietnice miasto zamierza spełnić.
– Lodowisko będzie się znajdowało w obrębie byłego lodowisko, za terenem budowy – zaraz przy parkingu. Jest cały czas przygotowywane. Chcemy przygotować podłoże tak, żeby posłużyło przez kolejne 4 – 5 lat, a więc przez okres całej budowy basenu. Nie chcemy rozkładać lodowiska na parkingu, bo mamy zimę, która na razie zapowiada się bardzo dobrze i nie chcielibyśmy zabierać miejsc parkingowych klientom. Lodowisko nie będzie niestety zadaszone, bo wiązałoby się to z trudnymi do przejścia procedurami. Będzie natomiast wyposażone...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 75% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze