Reklama

Klaster utworzony, czekamy na konkrety…

14/10/2021 16:27

W sierpniu br. informowaliśmy o postępujących pracach nad stworzeniem przeworskiego klastra energii. Dziś możemy potwierdzić, że klaster został powołany do życia. Utworzą go obie przeworskie gminy – miejska i wiejska – miasto i gmina Sieniawa, a także gminy Gać i Zarzecze.

Stosowne umowy podpisali na przełomie września i października włodarze wymiennych powyżej jednostek samorządu terytorialnego. Parafowane[paywall] porozumienie ma pozwolić członkom klastra na realizację szerokiego spektrum celów dotyczących nie tylko energii elektrycznej, ale i produkcji ciepła, wykorzystania energii elektrycznej w transporcie oraz  gospodarowania paliwami. Członkowie przeworskiego klastra będą dążyć do zmniejszenia zużycia energii w sektorze publicznym, szerszego wykorzystania odnawialnych źródeł energii zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i w gospodarstwach domowych, jak również do podnoszenia atrakcyjności swoich terenów inwestycyjnych poprzez modelowanie lokalnego rynku energetycznego. W realizacji tych założeń mają pomagać środki pozyskiwane z zewnątrz. Tworząc grupę poszczególne samorządy, przynajmniej teoretycznie, zwiększą swoje szanse na pozyskanie dotacji z budżetów zarówno krajowego, jak i Unii Europejskiej.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości