Reklama

Klimatycznie na forcie Werner. Odkrywali skarby gminy Żurawica [ZDJĘCIA]

Setki osób w sobotnie (9 października br.) słoneczne wczesne popołudnie odwiedziło Fort XII „Werner” w Żurawicy. To było bardzo owocnie, mile i pożytecznie spędzonych kilka godzin. W bardzo klimatycznej, pełnej tajemnic scenerii odbyła się pierwsza z cyklu imprez pod nazwą „Cudze chwalicie, swego nie znacie… – czyli odkrywamy, jakie skarby w gminie Żurawica mamy!”

Głównym organizatorem imprezy był Urząd Gminy w Żurawicy. A że władze są w „normalnych” stosunkach z właścicielem obiektu, więc miejsce spotkania wydawało się zupełnie naturalne. Bo fort XII „Werner” jest absolutnie najlepiej zachowanym fortem z czasów słynnej Twierdzy Przemyśl. Jest jednym ze skarbów tej gminy. Wszystko dzięki Sławomirowi Golonce, który udostępnił fort dla zwiedzających w 2010 r.

Podczas imprezy o bardzo znamiennej nazwie atrakcji było w bród. Dla starszych i młodszych. Wszyscy z wielką estymą wysłuchali koncertu Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej w Żurawicy, która jest kolejnym klejnotem w koronie tej gminy. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali dmuchane zamki, warsztaty plastyczne z nagrodami, malowanie twarzy dzięki paniom z Gminnego Ośrodka Kultury w Żurawicy. Nieco starsi z ciekawością, ale i zacięciem korzystali ze specjalnie przygotowanej przez żurawickich czołgistów strzelnicy czy z toru przeszkód zorganizowanego przez strażaków-ochotników z OSP w Bolestraszycach i Maćkowicach. Załoga karetki Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu pokazywała m.in. w jaki sposób prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Na jeszcze starszych czekali członkowie Przemyskiego Stowarzyszenia Dobrego Wojaka Szwejka oraz aktorzy ze Stowarzyszenia „Damy i Huzary”.

Ważnym elementem imprezy była możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19. O to zadbała ekipa wyjazdowa Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu. Przez cztery godziny czynny był mobilny punkt szczepień, w którym chętne osoby mogły przyjąć dawkę szczepionki firmy Johnson&Johnson lub Pfizer. Każdy, kto się zaszczepił, wziął udział w loterii pod hasłem „Szczepię się – wygrywam podwójnie”.



Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama