Zdaniem wnikliwych obserwatorów korytarzami przemyskiego magistratu przechadzają się osoby, które – choć na razie nie mają nic wspólnego z urzędem – za moment mają ponoć zająć eksponowane stanowiska. Czy to zwykła plotka, czy jest w niej ziarno prawdy?
Od rozpoczęcia obecnej kadencji samorządu i prezydenta Wojciecha Bakuna do połowy czerwca br. rozwiązane zostały umowy o pracę z 26 pracownikami urzędu[paywall].
– Siedem z nich było zatrudnionych w ramach ustalonego limitu etatów, w tym skarbnik miasta i zastępca prezydenta. 19 osób poza limitem etatów, czyli w ramach prac interwencyjnych, robót publicznych, na umowy na czas określony w celu zastępstwa. W tym samym czasie zatrudnione zostały cztery osoby, w tym zastępca prezydenta na podstawie powołania. Jedna osoba na podstawie umowy zawartej na czas określony w celu zastępstwa nieobecnego pracownika i dwie na podstawie umów wspołfinansowanych z Powiatowego Urzędu Pracy, w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych – wyliczył W. Wołczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu.
Wspomniana jedna osoba, zatrudniona jako pomoc administracyjna w Kancelarii Prezydenta Miasta Przemyśla na podstawie umowy na czas określony, w celu zastępstwa nieobecnego pracownika, jest bardzo blisko związana ze sztabem wyborczym Wojciecha Bakuna. Mówi się, że ma zastąpić na stanowisku dyrektora owej kancelarii Artura Komorowskiego.
– Też słyszałem takie pogłoski. Nie wiem, na jakich zasadach została zatrudniona ta osoba, bo to nie moje kompetencje. Przypominam sobie jednak zapewnienia prezydenta Bakuna, padające w trakcie kampanii wyborczej, że nie będzie zatrudniania osób z jego bliskiego otoczenia. Okazują się one nieprawdziwe. Już dwie osoby z tego grona znalazły pracę w jednostkach urzędu miejskiego. Osoby, które były bardzo aktywne w czasie kampanii wyborczej prezydenta i pokazywały się w jego sztabie. Mówię tutaj o pani, która wygrała konkurs na prezesa Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Personalnie nic do tej osoby nie mam, ale czyż nie powstał pewien dysonans między deklaracjami a rzeczywistością? Nie jest rzeczą dziwną, że każda opcja polityczna, która wygrała i rządzi, otacza się swoimi osobami. Osobami, co do których ma pewność, że pokierują wydziałami czy jednostkami zgodnie z myślą szefa – powiedział przewodniczący Klubu Radnych Regia Civitas Robert Bal.
– Uważam, że każdy prezydent, burmistrz czy wójt ma prawo prowadzić własną politykę kadrową. Minęło ponad pół roku i trudno mówić o jakiejś spektakularnych ruchach na tej płaszczyźnie w naszym mieście. Oczywiście, oprócz MOPS-u i POSiR-u, gdzie zaszły zmiany. Myślę, że za chwilę poznamy szefa PWiK-u, w którym obecnie funkcję prezesa pełni sekretarz miasta. Powiem szczerze, niektóre ruchy kadrowe dokonywane przez prezydenta Bakuna są dla mnie zaskoczeniem. Jednak obecnie bardziej martwi mnie sytuacja związana z powstaniem Centrum Usług Wspólnych. Może to być twór wspólny dla wielu jednostek, w tym edukacyjnych, i tak naprawdę dalej nie wiemy, jakie za sobą niesie ryzyko. Czy w związku z tym planowane są zwolnienia? Jeśli tak, kogo będą dotyczyć i ilu osób? Pamiętać należy, że w tym wszystkim najważniejsi powinni być ludzie. Dlatego na bieżąco będę śledził ruchy na tej płaszczyźnie i przyglądał się sytuacji, która ma miejsce. Uważam, że jeśli będą zmiany, to powinny być one z pożytkiem dla miasta i jego rozwoju – stwierdził z kolei przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Maciej Kamiński.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wreszcie wyczyścił to kolesiostwo. Zawsze poprę naszego prezydenta.
Dam sobie rękę obciąć że w życiu podkarpackim jest rodzina hamryszczaka xD
Artykuł sponsorowany ? Mówił o tym publicznie, zwolnił jedynie dyscyplinarnie z pozostałymi nie przedłużył umów ze względu ma przerost zatrudnienia w urzędzie. A w mojej ocenie powinien i to jego duży błąd trzymając koło siebie piątą kolumnę
Ja się pytam gdzie audyty są? Gdzie łupy, gdzie jasyr?
Noo i wszystko, miało być tak piękne, same merytoryczne konkursy, a wyszło jak zawsze...
Jedno i to samo pcha samych swoich bez żadnego doświadczenia
Obsadzi rodzina bliskimi znajomymi bo jak sie noga powinie kto jak nie oni stana za nim proste
Ja się dziwię, że od razu pół ekipy nie wymienił.Ciekawe czy Choma hamryszczak też nie dał by swoich zaufanych ludzi tylko trzymał poprzedników.Och Panie Godos jeszcze raz:Bajka pod tytułem ,,Regia" W rolach głównych:1. Choma prezydent2. Hayder vice3. Niklewicz prezes parr 4. Zamirski dyrektor I lo5. Kuźmiek vice dyrektor II lo6. Kazimir ex dyrektor posir7. Bal dyrektor pseudo szkoły 8. Dryniak z-ca komendanta straży pożarnej 9. Komorowski naczelnik w UM 10. Szeremeta z-ca naczelnika w UM11. Agata Hayder UM12. Stec prezes Mpecu 13. Grochowicz biznesmen 14. Pichur biznesmen 15. Osiadacz spółka miejska 16. Kozłowski dyrektor szkoły Same gwiazdy. Ja się pytam gdzie konkursy były.Oczywiście plus kilka żon w urzędzie spółkach miejskich i szkołach, które nie muszą się martwić jak większość o etat w szkole bo nietykalne.Panie Godos - bohaterze zza klawiatury ma Pan gotowca
Czyli sami swoi! gdzie oni teraz sa?! oj cos zycie podkarpackie zpisialo!
Ja się pytam czy nie macie innych tematów tylko Bakun i Bakun? Napiszcie o czymś ciekawym chyba że nie potraficie.
MA PANI RACJE! TYLKO TRAWA I WINA PANA BAKUNA!
tych grochowiczow jest duzo ktory to biznesmen
Nie bardzo rozumiem wcześniejsze komentarze. Jak się nie patrzy Władzy na ręce - to jest źle. Jak się przygląda Władzy - to też źle. Ten co nie ma nic sobie do zarzucenia, nie będzie się obawiał krytyki. Prawda zawsze się obroni. No chyba że ma się coś na sumieniu.... A może internetowi pretorianie obecnej władzy już mają obiecane posadki ;)
Każde grabie grabią do siebie a ręka rękę myje
JEST CI GORĄCO? NIE KOŚ TRAWNIKA. POMOŻESZ SOBIE I PLANECIE - WYSOKIEOBCASY.PL
Nie rozumiem czemu we wszystkim dopatrujecie się Chiny czy Hamryszczaka. Prawda w oczy boli że Wojtek nic nie zrobił konkretnego do tej pory. Cały czas będzie zesłanie że poprzednicy zostawili pustki. Wiedział na co idzie. A co robi żeby coś zdobyć. Ambicja czy strach przed krytyką swoich wyborców nie pozwolił mu na kolalicje z PIS. A wtedy może by coś więcej zdobył dla miasta. A tak to obsadzi swoimi stanowiska w zamian za głosy. Wiadomo kto na niego głosował. Wystarczyło zobaczyć sztab wyborczy po wygranej. Kwiat miasta. Proszę nie brać tego że złośliwe to pisze takie fakty. Piszę tu dlatego że zawsze czepiacie się Hamryszczaka. Ale nie daliście mu szansy samemu rządzić to nie ma co narzekać. Wtedy był zastępcą i nie wykonywał swojej wizji tylko Chomy. A to jest gość bardzo dobrze wykształcony w dziedzinie ekonomii i napewno lepiej by zarządzał miastem. Ale z uwagi na modę na nagonkę na PIS wybraliście niedoświadczonego Prezydenta. Już raz elektryk kierował krajem
DO Cna bohaterze, anonimowy cwaniaczku kiedyś trafisz na potoczek."Płynie gówno potoczkiem, raz na plecach, raz boczkiem"!
Czy po urzędzie przechdzają się (*wydeptują ścieżki) pracownicy spółek podległych UM?
O tu ciekawy temat - https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/sciek-z-nieszczelnej-kanalizacji-oficjalna-strona-programu-uwaga-tvn,139242.htmlCzy redakcja też coś o tym napisze? Czy znowu niektórzy będą się klepać po plecach ….
Jack. Co PiSiory robią dla tego państwa? Pogrążają je w długach!!!Wasze śmieszne 500+ jest tylko chorym wymysłem "pomocy" ubogim, ze by na PiSiory głosowali!!!Po jakiego ciula państwo daje pieniądze na kościół? Z jakiej paki się pytam? Mało pieniędzy dostają od "wiernych"?PiSiory są chańbą dla tego państwa!W świetle prawa i konstytucji narodowej Prezydentem RP może być każdy dorosły obywatel RP niezależnie od posiadanego wykształcenia!Ten "Elektryk" więcej zrobił niż każdy inny prezydent!!! Staną przeciwko KOMUNIE!!! A widząc jak działają PiSiory... ech... nie będę rzucał wulgaryzmami choć same się cisną na usta... W działaniach Pisiorów widzę próbę przywrócenia KOMUNY w tym kraju...Nie dajmy się schańbić! Pozwólmy działać młodemu pokoleniu i młodemu Prezydentowi Miasta Przemyśl!Precz z PiSiorami, którzy są ślepo zapatrzeni w Kaczyńskiego!!!Precz z komuną!Niech żyje wolne Miasto Przemyśl!!Niech żyje Prezydent BAKUN!
4. Zamirski dyrektor I lo5. Kuźmiek vice dyrektor II loChyba coś nie wyszło :d
Odnoszę wrażenie, że według większości osób uczestniczących w tej dyskusji nie liczy się to czy ktoś jest specjalistą i osobą posiadająca kwalifikacje by piastowac jakieś stanowisko tylko przynależność do partii/stowarzyszenia itd... pytam jakie to ma znaczenie? Może zaraz zaczniemy wymieniać, kto jest wierzący a kto nie, kto ma rodzinę a kto nie, kto robi zakupy w Lidlu a kto w Piotrusiu Panu? Zacznijmy rozliczać wszystkich za ich osiągnięcia , o których zapewne większość z Was nie wie, bo przecież po co sie w to zagłębiać skoro można od razu wyjść z założenia, że jeżeli ktoś jest na państwowym stanowisku to na pewno je dostał "po znajomości".
To nie tzw"Młody Polak " , lecz złośliwy szaleniec.
To co piszesz ,jest tylko i wyłącznie teorią . Jeśli się komuś chce dorobić tzw. " gęby \' , to zawsze powód się znajdzie . I ty o tym doskonal wiesz.
W/g Prawa po upływie 9 -ciu miesięcy od wyborów samorządowych / X 2018 r./, można zawsze zorganizować referendum dotyczącym odwołania władz miejskich , w tym prezydenta miasta
młody Polak????????jakie 500+ to rozdawnictwo Je...jsie W głowę w każdym kraju UE są programy socjalne np w Niemcach Kinder gelt czy Anglia Francja itd itp. I tam dostaje każdy kto złoży wniosek nieważne czy obywatel czy emigrant .więc zanim coś debilnego napiszesz poczytajekture.tam dostaje się na dziecko uczące się do 25roku życia. A odnośnie roszad na stanowiskach to tak zwana poprawność polityczna ,każdy szef ma prawo dobierać sobie ludzi z którymi będzie mu się wspópracowało skuteczniej.nNo ale ta trawa i komary to katastrofa na czym można oszczędzać na tym można ale na takim wizerunku Miasta to Wstyd.A komary każde Miasto Na Podkarpaciu walczy z tym tylko nie Przemyśl
Skromne to czyszczenie. Gdyby wyczyścił 126, no to bym powiedziała, że spełnił oczekiwania społeczeństwa, które na niego zagłosowało. A na razie tylko mierny....
Wreszcie wyczyścił to kolesiostwo. Zawsze poprę naszego prezydenta.
Dam sobie rękę obciąć że w życiu podkarpackim jest rodzina hamryszczaka xD
Artykuł sponsorowany ? Mówił o tym publicznie, zwolnił jedynie dyscyplinarnie z pozostałymi nie przedłużył umów ze względu ma przerost zatrudnienia w urzędzie. A w mojej ocenie powinien i to jego duży błąd trzymając koło siebie piątą kolumnę