Reklama

Kogo zwolnił, kogo zatrudnił prezydent Bakun?

Zdaniem wnikliwych obserwatorów korytarzami przemyskiego magistratu przechadzają się osoby, które – choć na razie nie mają nic wspólnego z urzędem – za moment mają ponoć zająć eksponowane stanowiska. Czy to zwykła plotka, czy jest w niej ziarno prawdy?

Od rozpoczęcia obecnej kadencji samorządu i prezydenta Wojciecha Bakuna do połowy czerwca br. rozwiązane zostały umowy o pracę z 26 pracownikami urzędu[paywall].

– Siedem z nich było zatrudnionych w ramach ustalonego limitu etatów, w tym skarbnik miasta i zastępca prezydenta. 19 osób poza limitem etatów, czyli w ramach prac interwencyjnych, robót publicznych, na umowy na czas określony w celu zastępstwa. W tym samym czasie zatrudnione zostały cztery osoby, w tym zastępca prezydenta na podstawie powołania. Jedna osoba na podstawie umowy zawartej na czas określony w celu zastępstwa nieobecnego pracownika i dwie na podstawie umów wspołfinansowanych z Powiatowego Urzędu Pracy, w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych – wyliczył W. Wołczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Reklama

Wspomniana jedna osoba, zatrudniona jako pomoc administracyjna w Kancelarii Prezydenta Miasta Przemyśla na podstawie umowy na czas określony, w celu zastępstwa nieobecnego pracownika, jest bardzo blisko związana ze sztabem wyborczym Wojciecha Bakuna. Mówi się, że ma zastąpić na stanowisku dyrektora owej kancelarii Artura Komorowskiego.

Zapewnienia a rzeczywistość

– Też słyszałem takie pogłoski. Nie wiem, na jakich zasadach została zatrudniona ta osoba, bo to nie moje kompetencje. Przypominam sobie jednak zapewnienia prezydenta Bakuna, padające w trakcie kampanii wyborczej, że nie będzie zatrudniania osób z jego bliskiego otoczenia. Okazują się one nieprawdziwe. Już dwie osoby z tego grona znalazły pracę w jednostkach urzędu miejskiego. Osoby, które były bardzo aktywne w czasie kampanii wyborczej prezydenta i pokazywały się w jego sztabie. Mówię tutaj o pani, która wygrała konkurs na prezesa Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Personalnie nic do tej osoby nie mam, ale czyż nie powstał pewien dysonans między deklaracjami a rzeczywistością? Nie jest rzeczą dziwną, że każda opcja polityczna, która wygrała i rządzi, otacza się swoimi osobami. Osobami, co do których ma pewność, że pokierują wydziałami czy jednostkami zgodnie z myślą szefa – powiedział przewodniczący Klubu Radnych Regia Civitas Robert Bal.

– Uważam, że każdy prezydent, burmistrz czy wójt ma prawo prowadzić własną politykę kadrową. Minęło ponad pół roku i trudno mówić o jakiejś spektakularnych ruchach na tej płaszczyźnie w naszym mieście. Oczywiście, oprócz MOPS-u i POSiR-u, gdzie zaszły zmiany. Myślę, że za chwilę poznamy szefa PWiK-u, w którym obecnie funkcję prezesa pełni sekretarz miasta. Powiem szczerze, niektóre ruchy kadrowe dokonywane przez prezydenta Bakuna są dla mnie zaskoczeniem. Jednak obecnie bardziej martwi mnie sytuacja związana z powstaniem Centrum Usług Wspólnych. Może to być twór wspólny dla wielu jednostek, w tym edukacyjnych, i tak naprawdę dalej nie wiemy, jakie za sobą niesie ryzyko. Czy w związku z tym planowane są zwolnienia? Jeśli tak, kogo będą dotyczyć i ilu osób? Pamiętać należy, że w tym wszystkim najważniejsi powinni być ludzie. Dlatego na bieżąco będę śledził ruchy na tej płaszczyźnie i przyglądał się sytuacji, która ma miejsce. Uważam, że jeśli będą zmiany, to powinny być one z pożytkiem dla miasta i jego rozwoju – stwierdził z kolei przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Maciej Kamiński.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kuki - niezalogowany 2019-06-18 20:36:13

    Wreszcie wyczyścił to kolesiostwo. Zawsze poprę naszego prezydenta.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zdjsjs - niezalogowany 2019-06-18 20:37:37

    Dam sobie rękę obciąć że w życiu podkarpackim jest rodzina hamryszczaka xD

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Krytyk - niezalogowany 2019-06-18 20:56:08

    Artykuł sponsorowany ? Mówił o tym publicznie, zwolnił jedynie dyscyplinarnie z pozostałymi  nie przedłużył umów ze względu ma przerost zatrudnienia w urzędzie. A w mojej ocenie powinien i to jego duży błąd trzymając koło siebie piątą kolumnę 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama