Od 8 do 18 września pod adresem Rybotycze 105 trwał będzie 2. plener rzeźbiarski organizowany przez inicjatywę Rybotyckie Akcje Artystyczne wespół z gminą Fredropol.
Przez półtora tygodnia Jacek Wydrzyński i Mirosław Orłowski tworzyć będą swoje dzieła. Obaj artyści rzeźbiarze są absolwentami Małopolskiego Uniwersytety Ludowego we Wzdowie. Obaj tworzą w połączeniu sztuki ludowe z surrealizmem.
Parają się m.in. rzeźbą, land artem, wikliniarstwem artystycznym. Ich prace spotkać można m.in. w Nowosiółkach Dydyńskich, Posadzie Rybackiej, Dynowie, Radymnie czy Przemyślu. Również poza granicami kraju.
Plener będzie okazją do podejrzenia procesu tworzenia rzeźb i rozmowy o powstających pracach. Organizatorzy zachęcają do odwiedzin. Będzie można ich spotkać w godzinach od 10 do 17.
– Chcemy upiększyć Rybotycze. Moim marzeniem jest stworzenie większego pleneru, zaproszenie 5 czy 6 rzeźbiarzy w ramach projektu, który roboczo nazywam “Wyrzeźbić gminę Fredropol”. Chciałbym, aby w każdej z okolicznych wsi stanęły dzieła, które ją wyróżnią na turystycznej mapie regionu, pozwolą na szczególne spotkanie ze sztuką. Tegoroczny plener to społeczna inicjatywa, którą możemy przeprowadzić dzięki życzliwości i wsparciu wójta Mariusza Śnieżka. Za co serdecznie dziękujemy – mówi Jacek Wydrzyński.
Wernisaż pleneru urozmaici wystawa prac obu autorów, będą to grafik i zdjęcia podróżnicze.
San
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze