Reklama

Kolejne dzieła upiększą Rybotycze. Przed nami 2. plener rzeźbiarski [ZDJĘCIA]

Od 8 do 18 września pod adresem Rybotycze 105 trwał będzie 2. plener rzeźbiarski organizowany przez inicjatywę Rybotyckie Akcje Artystyczne wespół z gminą Fredropol.

Przez półtora tygodnia Jacek Wydrzyński i Mirosław Orłowski tworzyć będą swoje dzieła. Obaj artyści rzeźbiarze są absolwentami Małopolskiego Uniwersytety Ludowego we Wzdowie. Obaj tworzą w połączeniu sztuki ludowe z surrealizmem.

Parają się m.in. rzeźbą, land artem, wikliniarstwem artystycznym. Ich prace spotkać można m.in. w Nowosiółkach Dydyńskich, Posadzie Rybackiej, Dynowie, Radymnie czy Przemyślu. Również poza granicami kraju.

Plener będzie okazją do podejrzenia procesu tworzenia rzeźb i rozmowy o powstających pracach. Organizatorzy zachęcają do odwiedzin. Będzie można ich spotkać w godzinach od 10 do 17.


 

Reklama

Wyrzeźbiona gmina

– Chcemy upiększyć Rybotycze. Moim marzeniem jest stworzenie większego pleneru, zaproszenie 5 czy 6 rzeźbiarzy w ramach projektu, który roboczo nazywam “Wyrzeźbić gminę Fredropol”. Chciałbym, aby w każdej z okolicznych wsi stanęły dzieła, które ją wyróżnią na turystycznej mapie regionu, pozwolą na szczególne spotkanie ze sztuką. Tegoroczny plener to społeczna inicjatywa, którą możemy przeprowadzić dzięki życzliwości i wsparciu wójta Mariusza Śnieżka. Za co serdecznie dziękujemy – mówi Jacek Wydrzyński.

Wernisaż pleneru urozmaici wystawa prac obu autorów, będą to grafik i zdjęcia podróżnicze.  

Reklama


San

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama