Reklama

Krok bliżej do nowego mostu na Sanie

07/02/2022 09:15

Perspektywa powstania nowego mostu jest wciąż dość odległa – to 2025 rok, ale właśnie zakończył się jeden z etapów przygotowania inwestycji. 27 stycznia wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wydała zezwolenie na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865, obejmującej nowy most.

Rąbka tajemnicy uchylono pod koniec stycznia. O podjęciu istotnej w sprawie decyzji przez wojewodę Ewę Leniart poinformowali mniej więcej w tym samym czasie posłanka Anna Schmidt i Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

Wojewoda wydała zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, polegającej na budowie nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 od ronda w Muninie do Sobiecina, obejmującej nową przeprawę przez San. To zwieńczenie etapu planistycznego, które nadaje przedsięwzięciu nowe tempo.

Uzyskanie tzw. ZRiD pozwala na przygotowanie przetargu na roboty budowlane oraz uruchomienie środków finansowych na budowę mostu, zaplanowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama