Na Podkarpacie, a konkretnie do Radawy w gminie Wiązownica, przybyły z 6 województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego, a nawet z zagranicy. XIII Podkarpackie Imieniny Krystyn pod hasłem „Radość Krystyn w Radawie” były eksplozją radości i pozytywnej energii. Dobre nastroje dopisywały, a posiadaczki wyjątkowego imienia wyróżniały w czasie zjazdu specjalnie na tę okazję przygotowane stylowe kreacje i ozdoby głowy.
Podkarpackie Imieniny Krystyn to już coroczna tradycja. W tym roku osobliwy zjazd pań noszących imię Krystyna odbył się w Radawie i trwał 2 dni. 21 i 22 czerwca obfitował w liczne atrakcje, które miały dostarczyć uczestniczkom pozytywnych wrażeń. I tych faktycznie nie brakowało, każda z pań wyjechała ze spotkania przepełniona przekonaniem, że wspólnota Krystyn może naładować wspaniałą energią.
Pierwszego dnia Krystyny bawiły się na bankiecie w Ośrodku Profilaktyczno-Rehabilitacyjnym im. św. Ojca Pio w Radawie, gdzie po sytym obiedzie mogły posłuchać o walorach zdrowotnych diety warzywno-owocowej. Jej aspekty przedstawiła dr Ewa Dąbrowska, która od blisko 40 lat obserwuje efekty postu warzywno-owocowego. Rozkrojono też na porcje imieninowy tort i zaproszono uczestniczki do obejrzenia prezentacji dwunastu poprzednich edycji zjazdu Krystyn. Ważnym momentem było też wręczenie książki „Fenomen Krystyn” autorstwa prof. UR dr hab. Krystyny Leśniak-Moczuk i nadanie tytułów „Nasza Krystyna”, „Krystynianin Pierwszy” i „Krynia 2025”. Uhonorowano też[paywall] najmłodsze i najstarsze uczestniczki – najmłodszą, 15-letnią Krysię i najstarszą – 85-letnią. Przybyłym paniom wręczono też pamiątki z Wiązownicy. Wieczorem barwny korowód Krystyn przemaszerował nad zalew, gdzie wykonano pamiątkowe sesje zdjęciowe.
Krystyny wzięły też udział w Dniach Radawy, swoją obecnością uatrakcyjniając obrzęd „Nocy Świętojańskiej”. Kolejny dzień, rozpoczęty okolicznościową mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Anny w Radawie, upłynął w atmosferze wspominania trwającej do późnych godzin dobrej zabawy. Panie odwiedziły też pobliską Bacówkę w Radawie wraz z Wioską Wakacyjną. Solenizantki bawiły się przednio i obiecały sobie spotkać się ponownie za rok.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze