Reklama

Krystyny z różnych zakątków Polski i świata zjechały do Radawy [GALERIA]


Na Podkarpacie, a konkretnie do Radawy w gminie Wiązownica, przybyły z 6 województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego, a nawet z zagranicy. XIII Podkarpackie Imieniny Krystyn pod hasłem „Radość Krystyn w Radawie” były eksplozją radości i pozytywnej energii. Dobre nastroje dopisywały, a posiadaczki wyjątkowego imienia wyróżniały w czasie zjazdu specjalnie na tę okazję przygotowane stylowe kreacje i ozdoby głowy.


Podkarpackie Imieniny Krystyn to już coroczna tradycja. W tym roku osobliwy zjazd pań noszących imię Krystyna odbył się w Radawie i trwał 2 dni. 21 i 22 czerwca obfitował w liczne atrakcje, które miały dostarczyć uczestniczkom pozytywnych wrażeń. I tych faktycznie nie brakowało, każda z pań wyjechała ze spotkania przepełniona przekonaniem, że wspólnota Krystyn może naładować wspaniałą energią.

Pierwszego dnia Krystyny bawiły się na bankiecie w Ośrodku Profilaktyczno-Rehabilitacyjnym im. św. Ojca Pio w Radawie, gdzie po sytym obiedzie mogły posłuchać o walorach zdrowotnych diety warzywno-owocowej. Jej aspekty przedstawiła dr Ewa Dąbrowska, która od blisko 40 lat obserwuje efekty postu warzywno-owocowego. Rozkrojono też na porcje imieninowy tort i zaproszono uczestniczki do obejrzenia prezentacji dwunastu poprzednich edycji zjazdu Krystyn. Ważnym momentem było też wręczenie książki „Fenomen Krystyn” autorstwa prof. UR dr hab. Krystyny Leśniak-Moczuk i nadanie tytułów „Nasza Krystyna”, „Krystynianin Pierwszy” i „Krynia 2025”. Uhonorowano też[paywall] najmłodsze i najstarsze uczestniczki – najmłodszą, 15-letnią Krysię i najstarszą – 85-letnią. Przybyłym paniom wręczono też pamiątki z Wiązownicy. Wieczorem barwny korowód Krystyn przemaszerował nad zalew, gdzie wykonano pamiątkowe sesje zdjęciowe.

Reklama

Krystyny wzięły też udział w Dniach Radawy, swoją obecnością uatrakcyjniając obrzęd „Nocy Świętojańskiej”. Kolejny dzień, rozpoczęty okolicznościową mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Anny w Radawie, upłynął w atmosferze wspominania trwającej do późnych godzin dobrej zabawy. Panie odwiedziły też pobliską Bacówkę w Radawie wraz z  Wioską Wakacyjną. Solenizantki bawiły się przednio i obiecały sobie spotkać się ponownie za rok.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/07/2025 16:24
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama