Prezydent miasta Wojciech Bakun ogłosił konkursy na dyrektorów Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Jeszcze na początku br. obie instytucje miały swoich dyrektorów. POSiR-em zarządzał Robert Kazimir, MOPS-em – Tomasz Baran. Z tym pierwszym władze miasta rozstały się i nie. R. Kazimir pożegnał się ze stanowiskiem, ale został pełniącym obowiązki dyrektora. Temu drugiemu podziękowano za pracę (rozwiązanie umowy za porozumieniem stron) w związku z nieprawidłowościami, których miał się dopuścić[paywall]. Władze miasta złożyły już zawiadomienie do przemyskiej prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na przekraczaniu swoich uprawnień jako funkcjonariusza publicznego oraz wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym.
Kandydaci na oba stanowiska muszą legitymować się wyższym wykształceniem, posiadaniem minimum 5-letniego stażu pracy lub wykonywaniem przez co najmniej 3 lata działalności gospodarczej, posiadaniem koncepcji funkcjonowania jednostki czy umiejętnością zarządzania zasobami ludzkimi oraz gospodarką finansową.
Oferty na dyrektora MOPS-u można było składać do 15 lutego br. Wpłynęło pięć. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora ośrodkiem zawiaduje jako pełniąca obowiązki Elżbieta Herbut.
Oferty na dyrektora POSiR można natomiast składać do 22 lutego br. Do 15 lutego br. nie wpłynęła ani jedna.
Niebawem ogłoszone zostaną konkursy na dyrektorów pięciu placówek oświatowych w Przemyślu: Przedszkola Miejskiego nr 20 przy ul. Słowackiego 102, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Września przy ul. Konarskiego 7, Szkoły Podstawowej nr 11 im. Henryka Jordana przy ul. Władycze 5, Szkoły Podstawowej nr 15 im. Adama Mickiewicza przy ul. Wincentego Pola 5 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 im. Kazimierza Wielkiego przy ul. Kapitulnej 4.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Lewandowski panie bakun Lewandowski oba nazwiska się zgadzają no i po co ta prezydentura przemyskie klimaty a tak była Warszawa na wyciągnięcie ręki...
ciekawe były wymagania na dyr. POSiR - wcale niewygórowane jeśli chodzi o staz pracy czy poziom licencjat . Tam trzeba mocnego ekonomisty i menagera
Tacy już tam byli i co ? A obecnie po. Dyrektora odwołany przez Prezydenta Kazimir znawca wszystkiego powinien odejść ale facet ma parcie na władzę i zero honoru.porażka
Lewandowski panie bakun Lewandowski oba nazwiska się zgadzają no i po co ta prezydentura przemyskie klimaty a tak była Warszawa na wyciągnięcie ręki...
ciekawe były wymagania na dyr. POSiR - wcale niewygórowane jeśli chodzi o staz pracy czy poziom licencjat . Tam trzeba mocnego ekonomisty i menagera
jeszcze sie nie przejadł ten lewy ?