12 stycznia br. wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul ogłosiła konkurs na stanowisko Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Dotychczasowa kurator Małgorzata Rauch została odwołana ze stanowiska 22 grudnia. Do momentu wyłonienia nowego kuratora osobą pełniącą obowiązki na tym stanowisku jest Dorota Nowak-Maluchnik.
Kandydaci na stanowisko nowego podkarpackiego kuratora oświaty mają czas do 26 stycznia. Właśnie wtedy upływa termin składania konkursowych ofert. Oceni je ośmioosobowa komisja, którą tworzy: trzech przedstawicieli ministra edukacji, trzech przedstawicieli związków zawodowych i dwóch przedstawicieli wojewody podkarpackiego.
Warunkiem zostania nowym kuratorem jest: posiadanie wyższego wykształcenia magisterskiego, stopnia nauczyciela mianowanego lub nauczyciela dyplomowanego i co najmniej siedmioletniego stażu pracy w charakterze nauczyciela.
Pierwszą odwołaną przez nową minister edukacji Barbarę Nowacką ze stanowiska kuratora oświaty była małopolska kurator Barbara Nowak, słynącą z radykalnych, kontrowersyjnych poglądów.
22 grudnia razem z Małgorzatą Rauch dotychczasowe funkcje stracili też Małgorzata Bielang (kurator pomorska) i Marek Gralik (kujawsko-pomorski). Odwołanie M. Rauch na swoich kanałach społecznościowych była wojewoda podkarpacki Ewa Leniart skomentowała słowami: „Pragnę bardzo serdecznie podziękować odwołanej Pani kurator Małgorzacie Rauch za pracę na rzecz rozwoju edukacji dzieci i młodzieży. Niestety nowa minister edukacji stosuje karygodne standardy, bowiem Pani kurator o swoim odwołaniu dowiedziała się z mediów”.
Obecnie pełniącą obowiązki podkarpackiego kuratora oświaty pozostaje wieloletnia dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Rzeszowie Dorota Nowak-Maluchnik, będąca doświadczonym pracownikiem oświaty, znana z otwartości na nowoczesne metody nauczania i na świat. Jakie będzie rozstrzygniecie konkursu, dowiemy się niebawem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze