W Gniewczynie Łańcuckiej jesień witano ze smakiem. Na terenie kompleksu sportowego „Orlik” swoimi najlepszymi wyrobami częstowały panie z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy. Było też sporo muzykowania, atrakcje dla dzieci i pokaz sprzętu wojskowego.
Moc atrakcji – tak najlepiej podsumować można imprezę pod hasłem „Kulinarne przywitanie jesieni”, która odbyła się w Gniewczynie Łańcuckiej 10 października.
Przede wszystkim było to[paywall] święto dobrego smaku, więc w centrum uwagi znalazły się tutejsze KGW, które suto zastawiły ekspozycyjne stoły i z ochotą dzieliły się przygotowanymi przez siebie smakołykami. Na nudę nie mogły narzekać dzieci, dla tych Centrum Usług Społecznych przygotowało liczne gry i zabawy.
Bogata była też oferta artystyczna. Zebrani mogli obejrzeć występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej, posłuchać kapel: biesiadnej „Dolanie”, ludowej z Gniewczyny, a także Zespołu Piosenki Biesiadnej „Zośki”, podziwiać Młodzieżową Orkiestrę Dętą i pokaz Grupy Mażoretek „Finezja”, swoje 5 minut na scenie miały też Zespół Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie” oraz duet H&Z.
Do listy atrakcji warto dopisać jeszcze loterię fantową, a także pokaz sprzętu wojskowego przygotowany przez 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu. Impreza była też okazją do spotkania się z mieszkańcami przedstawicieli dwóch instytucji rolniczych, swoje stanowiska informacyjne przygotowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Przeworsku.

fot.UG Tryńcza
Część artystyczna była bardzo rozbudowana.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze