Reklama

Kulinarne przywitanie jesieni w Gniewczynie Łańcuckiej

19/10/2021 07:32

W Gniewczynie Łańcuckiej jesień witano ze smakiem. Na terenie kompleksu sportowego „Orlik” swoimi najlepszymi wyrobami częstowały panie z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy. Było też sporo muzykowania, atrakcje dla dzieci i pokaz sprzętu wojskowego.

Moc atrakcji – tak najlepiej podsumować można imprezę pod hasłem „Kulinarne przywitanie jesieni”, która odbyła się w Gniewczynie Łańcuckiej 10 października.

Przede wszystkim było to[paywall] święto dobrego smaku, więc w centrum uwagi znalazły się tutejsze KGW, które suto zastawiły ekspozycyjne stoły i z ochotą dzieliły się przygotowanymi przez siebie smakołykami. Na nudę nie mogły narzekać dzieci, dla tych Centrum Usług Społecznych przygotowało liczne gry i zabawy.

Bogata była też oferta artystyczna. Zebrani mogli obejrzeć występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej, posłuchać kapel: biesiadnej „Dolanie”, ludowej z Gniewczyny, a także Zespołu Piosenki Biesiadnej „Zośki”, podziwiać Młodzieżową Orkiestrę Dętą i pokaz Grupy Mażoretek „Finezja”, swoje 5 minut na scenie miały też Zespół Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie” oraz duet H&Z.

Do listy atrakcji warto dopisać jeszcze loterię fantową, a także pokaz sprzętu wojskowego przygotowany przez 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu. Impreza była też okazją do spotkania się z mieszkańcami przedstawicieli dwóch instytucji rolniczych, swoje stanowiska informacyjne przygotowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Przeworsku.


fot.UG Tryńcza
Część artystyczna była bardzo rozbudowana.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama